Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség vagy daganat?

Terhesség vagy daganat?

Figyelt kérdés
Már 2 hete késik és csináltam tesztet is ami pozitív lett, de nagyon görcsöl a hasam alja. Most voltam felfázva és szettem rá gyógyszert, de az alhasi fájdalmaim nem múltak el . Mi lehet ez? 1 hét múlva lehet mennem a citológiai eredményemért. Nagyon félek mert a családba édesanyámnak és nagymamámnak is ki kellett venni a méhét daganat miatt. mi van ha daganat vagy éppen méhen kívüli terhesség? vagy ez természetes? HELP!!!

2013. ápr. 12. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:
tehát akkor babát vársz :-) menj be az ügyeletre, vagy hívj fel egy orvost, kérj időpontot uh-ra! Ne gondolj a legrosszabbra!!! Felfázásnál meg persze, hogy fáj a hasad alja..gondolom szóltál az orvosnak, hogy babát vársz, amikor a receptet írta! Mennyi ideje szedted a gyógyszert? Nőgyógyásznál voltál már?
2013. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én amikor terhes voltam (ami fel sem merült bennem, mert már 3 éve nem védekeztünk), azt hittem, hogy hólyaghurutom van. Vettem rá medveszőlőlevél teát, és nagy undorral iszogattam. Aztán később megtudtam, mire föl volt az a nagy undor... :).

Rendesen fájt a hasam alja, mintha fel lennék fázva.

Mondjuk nekem nagyon rendszertelen volt a menzeszem, és az ötvenvalahányadik napon is még negatív volt a teszt (bár így utólag mintha egy halvány csík rémlett volna rajta, de én tök negatívnak néztem). Aztán a 72. napon mikor újra teszteltem, akkor már tényleg pozitív volt (ami őszintén meglepett :) ).

Szóval szerintem ne aggódj emiatt, én ezt normálisnak vélném, bár ez csak az én tapasztalatom.

2013. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Én is nagyon görcsöltem a pozi teszt után 2 nappal,folyamatosan jártam mi a wc-re mert azt hittem,hogy megjön/megjött,annyira görcsöltem.Ráadásul nekem a petefészkem is olyan szinten elkezdett fájni,hogy szinte nem bírtam lábra állni.Akkor nagyon megijedtem,mert azt hittem,hogy vetélés lesz vagy méhen kívüli terhességem van.Nem is húztam az időt,rá 2 napra elmentem a nőgyógyászomhoz,és elmondtam neki,hogy pozi lett a teszt de iszonyatosan fáj a petefészkem meg görcsölök.És megnyugtatott,hogy ez természetes folyamat az elején,amíg nincs vérzés addig nem kell aggódni.Hála Istennem nem is véreztem..igaz csinált akkor egy Uh-ot,de még nem látott a megvastagodott méhnyálkahártyán kívül mást,ezért vissza kellett mennem 2 hét múlva.Hála Istennek 2 hét alatt ezek a tüneteim is enyhültek,és amikor visszamentem már szívhangja is volt a picimnek. :)

Egyetlen egyszer egy csepp vérzésem sem volt egész terhesség alatt,és eddig minden rendben volt a kisfiammal,az Uh-ok alapján teljesen egészséges :) Pár héten belül meg is láthatom őt :)

Úgyhogy nyugi kedves kérdező,a terhesség elején normálisak a menzesz szerű görcsök,csak vérzés ne legyen.Ha vérzést tapasztalsz akkor viszont azonnal menj be a kórházba,mert az nem jelent jót!!

Gratulálok a babához,és bocsi,hogy hosszúra sikerült a válaszom!!


36+3 hkm

2013. ápr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha pozitív teszted volt és görcsölsz, akkor nem kell semmire várni, azonnal ügyeletre kell menni! Ugyanis nem mindenkinél jelent gondot, de valakinél éppen ha nem segítenek be, akkor elmegy a baba.:(

Nekem is voltak kisebb görcseim és barna folyásom a terhességem elején, kaptam is gyógyszert és pár napot megfigyelés alatt voltam a kórházban.

2013. ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos a görcsök nem múltak el ma voltam dokinál és kiderült hogy myomám is van a baba mellé :'(
2013. ápr. 22. 14:52
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi lett veled/ veletek?
2013. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a pici nem maradt meg, ami nagyon megviselt engem is és a páromat is ... a myoma nem sokkal a pici elvesztése után felszívódott. De milyen áron ... :'(
2013. júl. 31. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!