Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki van esteleg hasonló...

Valaki van esteleg hasonló helyzetben? Ők hogy vészelték át?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok és a férjemnél agydaganatot diagnosztizáltak. Van egy 2 éves kislányunk és 5 hónapos terhes vagyok a következő babánkkal. Mit tegyek? Hogyan tudnék neki segíteni? Mennyi időt kell neki korházban tölteni? Lehet gyógyítani? Egyenlőre a lábai bénultak le és a jobb szemére nem lát. Lesz ez még roszabb is ? Valaki van esteleg hasonló helyzetben? Ők hogy vészelték át?

2012. máj. 28. 04:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy a daganat rosszindulatú! Valószínűleg megműtik,akkor ha az,kap megfelelő kezelést. Azt sajnos nem lehet,megjósolni,hogy eredményes lesz-e.

Most neked kell erősnek lenned,és tartani a férjedben a lelket.

Ha bekövetkezne a legrosszabb,akkor neked az átvészelésben segítenek a gyerekeid. Velük kell törődnöd,és nem lesz annyi időd a saját fájdalmaddal foglalkozni.

Nekem 6 hetes volt a 3.gyerekem,amikor az édesapjuk rákban meghalt,26 éves voltam akkor. A gyerekek miatt sikerült átvészelnem a gyászt.

Remélem,hogy a párodat meg tudják gyógyítani. Ismerek olyan embert,aki a műtét után teljesen meggyógyult.

A reményt nem szabad soha feladni. Ehhez kívánok nektek sok erőt és kitartást.

2012. máj. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Orvosok mit mondanak, megműtik. Abban az esetben még akár a lábai is helyreállnak, és a látása is visszajöhet, ha a daganat az agynak azon részét nyomja. Műtéttel ha el tudják távolítani, akkor még gyakorlatilag akár 100 %-os is lehet a gyógyulás.

Mit tudtok ezzel kapcsolatban, milyen a daganat. Műthető?

2012. máj. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

2. válaszoló: Három lehetőség van,ami közül nekem kell választani.

1. Megműtik,de,ha elkap egy náthát vagy bármi mást akkor abba belehal.

2. Megműtik,de állandó felügyelet kell mellé,és mivel én azt nem tudom megoldani,ezért valamelyik intézetbe kéne lennie.

3. Beültetenek neki egy csövet ami elvezeti a felesleges vizet ami a daganat körül van és ezzel pár hónappal vagy maximum egy évvel meg hosszobítják az életét.

Az a baj,hogy nem tudom melyik lenne a legjobb. :/ Teljesen tanácstalan vagyok...

2012. máj. 28. 08:03
 4/8 anonim ***** válasza:

A 2-es variációt meg tudod oldani, ha segít a család. Egyébként akkor ez az állandó felügyelet, mit jelent? Egész életére, vagy csak amíg a műtét után felépül. Egyáltalán mit értenek az alatt, hogy állandó felügyelet? Műtét után lesz az egészségi állapotában a jelenlegihez viszonyítva javulás, vagy csak a további rosszabbodást tudják megakadályozni vele?


A családodra, te szüleid, ő szülei, tesók, barátok stb. mennyire tudtok támaszkodni. Az is sokat számít, ha a kicsik ellátásában valaki besegít.

2012. máj. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A 2-es variáció azt jelenti,hogy éjjel-nappal kell hozzá felügyelet és nem fog se javulni se rosszabbodni az állapota. Ő szülei nem élnek,nekem pedig csak anyukám van. Hugom egyetemista,rá most nem igazán tudunk számítani,bátyám pedig külföldön él. Páromnak nincs testvére. Végülis csak barátokra és anyukámra tudunk számítani,de egyikőjüktől sem várhatom el,hogy állandóan vele legyenek.
2012. máj. 28. 08:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Vele lenni = ő lenne a családjával.

Valahogy (kívülállóként könnyű az észt osztani) úgy tudnám elképzelni, hogy édesanyád is hozzátok költözne, ő besegítene a házimunkába, a gyermekek ellátásába.

Hidd el, ha a férjed a családban él, az neki is nagyon nagy segítség, és egy idő után még akár javulhat is az állapota, hiszen az orvostudomány is állandóan fejlődik. Nem írnám le végérvényesen, hinném a helyedben, mert hinni akarnám, hogy idővel lehet abból még gyógyulás is.


Másrészt, ha később mégiscsak úgy adódna, hogy kiderül nem bírjátok, mert vagy a gyerekek, vagy ő, de együtt minden nagyon sok teher. A gyermekeket ugye nem tudod (nem is akarod) beutaltatni valahova. Ha egy idő után a férjed részére kell valami "állami intézeti elhelyezés", akkor is elmondhatod, hogy te mindent megtettél, te mindent megpróbáltál. A gyermekeid rovására viszont nem mehet. Ezt te is tudod. De meg kell próbálni. Beszélj a mamáddal, találjátok ki, hogy a ti lakásotokban, hol tudnátok neki egy kis külön szobát, hogy veletek legyen, része legyen az életeteknek, és akkor őrá tudsz támaszkodni.

2012. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majd jelentkezz, ha lesz időd, és úgy gondolod, írd meg, mi van veletek, hogyan alakultak a dolgaitok.
2012. máj. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát ezt neked kell tudni eldönteni,de nem lennék a helyedben. Sok erőt és kitartást nektek,majd írj,ha van időd.
2012. máj. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!