Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes vagyok, mikortól...

17 hetes vagyok, mikortól "érdemes" nyugtató zenéket hallgatni illetve énekelgetni neki?

Figyelt kérdés
Beszélni most is sokat beszélünk hozzá csak olvastam, hogy ha sűrűn hall egy bizonyos zenét, akkor mikor megszületik, nyugtató hatással lesz rá, mert felismeri majd és így biztonságérzetet is ad neki. Ez igaz?
2008. jún. 13. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Állítólag igaz. 19 hetesen én úgy tudom, már hallanak, úgyhogy el is kezdheted a zenehallgatást. Nekem az éneklés nagyon bevállt(bár egyelőre még a pocimban van a babó), de ha nyugtalan, elkezdek énekelni, azonnal megnyugszik.
2008. jún. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És tudtok ajánlani valami cd-t, ami nektek bevállt?
2008. jún. 13. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:
állítolag a babák megnyugszanak a komoly és klasszikus zenére. Szerintem a Beatles is nagyon tetszik nekik.
2008. jún. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én pocaklakóm egyelőre népzenét hall sokat. De ami téged megnyugtat, az őt is megnyugtatja, nem kell feltétlenül komolyzenének lennie. És szerintem nem kell a terhesség idejére stílust váltani, mert amikor visszatérsz azokhoz a zenékhez, amit egyébként hallgattál, akkor az bizonytalanság lehet a babának. Rockszámok közt is vannak szépek és megnyugtatók :)
2008. jún. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez tök jó! :) Köszi, majd akkor kipróbálom.
2008. jún. 13. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Az irodalom szerinta a baba 15 hetes korától már hall.

Vannak kimondott babazenék, a neten rengeteget találsz, letölthetőek. Igaz én majdnem felakaszottam magam tőlük...:-(

De kinem mi az izlése

Szerintem is azt hallgasd, ami neked tetszik, úgyis azt fogja hallani a baba születés után is, és ismerős lesz neki, még akkor is, ha Tankcsapdát hallgatsz és akkor is, ha babazenét.

2008. jún. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem a Babazene IV. vált be (ezen klasszikusok vannak feldolgozva, kicsit babásan), és Claydermann. Sokan írták a Bizek féle babazenét, de én attó idegbajt kaptam. A barátnőm 4 hónapos kisfiára nagyon jó hatással van, ha meghallja azt a zenét amit hallgattak a terhesség alatt.

Olyat hallgass ami téged is megnyugtata és el bírod viselni, nemj mindenki szereti az ilyen típusú zenéket, és nem feltétlenül kell babazenének lenni.

Üdv, 36 hetes kismama

2008. jún. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én minden este énekelek másfél éves kislányomnak, mielőtt elalszik. Biztos, hogy hallja a pocaklakó is, mert abban a pillanatban ficánkolni kezd, amint felhangzik az ének. Imádom érte. Biztos, hogy ha megszületik is meg fogja nyugtatni :)
2008. jún. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!