Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az ideális hízás a...

Mennyi az ideális hízás a várva várt 9 hónap alatt? Mitől függ, hogy valaki vizesedik e vagy sem?

Figyelt kérdés
Szeretnék étkezési tanácsokat is kérni ki mit evett, hogy kismamaként is csinos és fitt maradjon???
2013. ápr. 13. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Én azt ettem, amit a diétám miatt muszáj ennem. (inzulinrezisztenciám van) Magyarul semmi cukor, figyelni a szénhidrátokat (lassú vagy gyorsan felszívódó), a glikémiás indexet, lisztes dolgokat minimálisan és mozogni annyit, amennyit lehetett az adott időszakban. Nekem ezt örökre tartanom kell, szóval nem volt változás. 5 kilót híztam hála az égnek, ebből 2995 g volt a baba. A vizesedést nem tudom mitől függ, de egy kollégám nagyon vizesedett a terhessége alatt, a lábában is bedurrant egy ér, bedagadt, vizesedett. Pedig 3500 g körüli volt a baba és csak 7 kilót hízott, szóval nem volt nagy súlyteher. Másoktól még nem hallottam, hogy ezzel lenne nagy problémájuk.

Nem hiszem, hogy van ideális hízás, van aki annyit hízik, mint a baba súlya + pár kiló, vagy hízik 30-40 kilót. Anya pl. velem fogyott 6 kilót a terhesség előtti súlyából, mert végighányta a terhességet és mindenre érzékeny volt. Talán 10 kg pluszra raknám az ideális mércét. :)

2013. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sokat számít, hogy mikor vagy várandós.

Én decemberben szültem, tehát megúsztam a végére a nagy meleget, egy cseppet sem vizesedtem.

Összesen 7kg jött fel, minden le is ment a szüléssel, zsír semmi nem volt rajtam pluszban ( az most a szoptatással jött fel sajna ).

Én nem diétáztam, bár faltam a zöldséget, gyümölcsöt nyáron, mert kívántam, a vége felé viszont rengeteg süteményt, csokit ettem.

Szerintem a hajlam mellett azért sem híztam, mert a legutolsó napig aktív maradtam ( kirándulás, úszás, kerékpár és rengeteg szex!!).

Szerintem ennek is köszönhető, hogy a szülés után szinte azonnal fitt voltam.

2013. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A védőnő azt mondta, havi 1 kg az ideális. Persze alkattól függ. Olvastam már hogy 5 kg... Mondjuk szerintem mivel a baba súlya az elején nem gyarapszik olyan nagy mértékben, inkább a harmadik trimeszternél várható nagyobb súlynövekedés a mamánál is. A súlynövekedésnél meg ha normálisan eszel, nem zsír halmozódik fel, hanem nő a baba, az ő súlya, a magzatvíz, a lepény súlya, és a vizesedés...

Én alig eszek fehér kenyeret és tésztát, sütit. Kerülöm a cukrot. A kulcsszó az alig. Sanyargatni felesleges magad. Sok zöldségleves, főzelék...és legalább 2 liter folyadék.

Semmi varázslat. 4 kg-ot híztam 25 hetesen. Ha kell, este 9-kor is eszek vagy hajnal négykor is ettem már többször pl. joghurtot vagy zabpelyhet tejjel. A vizesedés biztos nem fog elkerülni, jön a nyár, ilyenkor nálam alapban előjön. Felpolcolt láb pihenéskor, sok séta, lapos cipő, főtt burgonya, kevés só, sok víz a javaslatom. Remélem segítettem. :)

2013. ápr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én pont tegnap olvastam egy cikket erről.Bár butaságnak tartom.Azt írják,hogy attól függ mennyit hízhat az anya,hogy a teherbeeséskor mennyi volt a BMI értéke.

Ha kevesebb mint 18,5 akkor 12,5-18 kg

18,5-25 akkor 11,5-16 kg

25-30 akkor 7-11,5 kg

30 felett 5-9 kg

Én ezt azért tartom butaságnak,mert aki 40 kiló,ő a terhessége alatt sem fog 20 kilót hízni,de aki meg mindig küzdött a súlyával,és könnyen jöttek fel rá a kilók(mint én is)biztos nem fog 9 kilónál megállni a hízással,ez szerintem képtelenség.

2013. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezek azok az adatok amikre gondoltam.

[link]

2013. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok-sok segítséget, igyekszem majd betartani:-)
2013. ápr. 14. 18:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!


MEgcáfolnám amit írtál! Világ életemben (sajnos) hízékony voltam. A terhességet 85 kilóval kezdtem. A 20ik hétig fogytam 5 kilót, majd a terhességem végéig ezt az 5 kilót szedtem vissza, plusz még 2kg-t. Azaz összesen 7kg-t, de az induló súlyomhoz képest csak 2-t. Ebből a Fiam 3.880gr volt. A kórházból 15kg-val!!!! kevesebbel jöttem haza, és semmi bajom nem volt. Így alakult. :)

(aminek örülök) :)

2013. ápr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!