Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik most Mo-n a...

Hogyan zajlik most Mo-n a terhesgondozás? Tényleg igaz, hogy ha a 12. hétig nem kezdik el, akkor elesik valami támogatástól?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogyis! Barátnőmnél 16 hetesen derült ki, hogy terhes, nem esett el semmitől, nekem a 14. héten lett meg a kiskönyvem, és mindent megkaptam.
2013. ápr. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem esik el semmitől. Az egyszeri anyasági támogatásról lehet szó -feltételezem-, mert a terhesgondozáshoz egyedül ez az ellátás kötődik. De annak csupán annyi a feltétele, hogy a terhesség alatt legalább 4-szer elmenjen terhesgondozásra. (Mondjuk ez alól is lehet mentesülni pl. külföldi tartózkodás stb. esetén)
2013. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ti rosszul tudtok valamit.Igaza van a kérdezőnek.Ha a 12.hétig nem bizonyítják a terhességet és nem megy addig vizsgálatra, akkor elesik a támogatásoktól.Az anyasági segélytől még nem biztos, mert ahhoz 4 orvosi pecsétre van szükség,azt még a 12.hét után megkaphatja.38hkm
2013. ápr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Milyen támogatásokra gondolsz, amiket nem kap meg?
2013. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Engem is érdekelne, mit írt a harmadik válaszoló.
2013. ápr. 14. 20:47
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Mitől esik el?

Akkor én is elestem valamitől szerinted? 14. héten lett kiskönyvem, előtte a 6. héten voltam dokinál, ott még csak sejthető volt a terhesség, tehát nem bizonyított. 12. heti UH-on minden oké volt, de a dokim csak a 14. héten tudott fogadni, akkor kaptam papírt a kiskönyvhöz is.

2013. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy tényleg megcsinálják, e de nálunk Zalába tudom, hogy ha 12.hétig nem bizonyítják a terhességet, akkor a gyed nem jár.
2013. ápr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj Kedves zalai anyuka, de ezt nem a megye dönti el, hanem a OEP. Ha megvolt a GYED-hez szükséges idő, akkor jár a GYED. Aki észre sem veszi, hogy terhes, az nem kapja meg a neki járó (mert a gyed igen is jár, ha dolgozott a szülés előtt eleget)juttatást? Ez most nem komoly ugye? :)

Mint már írtam, barátnőm 16 hetes volt, mikor dokihoz ment, mert akkor maradt ki neki először. Kapott TGYÁS-t és GYED-et is.

2013. ápr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Na, akkor nézzük végig, milyen juttatások járnak/járhatnak:

1. TGYÁS és GYED: munkaviszonyhoz (Biztosított napokhoz) kötődő ellátás, a terhesgondozáshoz semmi köze.

2. GYES: alanyi jogon járó juttatás, semmi köze a terhesgondozáshoz.

3. családi pótlék: alanyi jogon járó jutattás: semmi köze a terhesgondozáshoz.

4. egyszeri anyasági támogatás: 4 alkalommal kell megjelenni terhesgondozáson, teljesen mindegy, hogy a terhesség alatt mikor.

5. családi adókedvezmény: 91. terhességi naptól igényelhető. Aki akkor még nem tudja, hogy terhes, később visszamenőleg igényelheti.

6. babakötvény: alanyi jogon jár


Más juttatás nincs, ezek pedig nem kapcsolódnak a terhesgondozáshoz! Légyszíves ne terjesszetek butaságokat!

2013. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!