Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az elején (12. hétig)...

Ha az elején (12. hétig) sokat híztam van rá remény hogy később helyes táplálkozással mégse lesz olyan sok a vége volt vki így hogy 12. hét után "összekapta" magát evés terén?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a baba a legfontosabb és számomra is így van de egyszerűen kétségbe vagyok esve. Amúgy sem vagyok egy kis súlyú valaki, teherbeesés időpontjáig 1400 kcal-os diétát tartottam, futottam mellette. 177 cm vagyok, az elmúlt fél évben fogytam le 71-72 kilóra 84 ről, és további 4-5 volt tervben.

Terhes lettem borzasztóan vártuk, nagyon örülünk neki. De! Az 5.hét közepétől olyan hányinger van rajtam émelygés, puffadás rosszullét egész nap néha csak feküdni tudok, a cicijeim duplájára nőttek stb. Nem bírom/bírtam tartani a diétámat mert ránézni sem bírok a sovány húsra, zöldségekre sovány tejtermékre. Valamit enni pedig muszáj mert a 7.héten napokig hánytam és infúzióra be kellett mennem a kórházba.

Akkor eldöntöttem hogy nem érdekel, ami eszembe jut és jó kedvvel megeszem, azt fogom enni.

Nem zabálok/zabáltam továbbra sem, de ettem mint egy normál ember. Pl. reggelire vajas zsömle vagy friss kifli párizsival,vagy virsli, gyomorégére rosszullétre keksz, pattogatott kukorica túrórudi mert azt éreztem jónak (hónapok óta rá se néztem ilyenre, aki diétázik az tudja, ilyenek nem férnek bele 1400 kcal ba egy nap)gyümölcsből csak a narancs. Ebédre ettem krumplit, rizst, tésztát amit épp megkívántam. Délutántól még rosszabb lett a helyzet olyankor tényleg már semmi se ment le a torkomon tudom furcsa de csak fagyi vagy jégkrém. Ez szintén nem egy kalória szegény dolog bár ezt az algida lightot vetettem a férjemmel de mindegy.

Lényeg : 12. hét plusz 4 kiló! 76 kiló vagyok és a baba még semmi súlyt nem nyom.

Kérdésem: járt vki így, és a 12.hét után enyhültek a tünetek, vagy megszűnt ez a borzalmas puffadás emésztési zavar hányinger? Utána tudott rendesen egészséges dolgokat enni? Van rá remény hogy nem hízom ilyen ütemben tovább?



2013. márc. 31. 13:50
 1/8 anonim válasza:
Szia nekem az első 3 hónapban híztam 4 kilót utánna két hetene 0.5 kg és ez így ment a végéig csak a vége 7-8 kg lett nem sok
2013. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Előző vagyok azt elfelejtettem írni mindent ettem amit kívántam.
2013. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez csak rajtad múlik. Én az egész terhesség alatt 3 kilót híztam, mert ch diétát kellett tartanom.

Tehát majdnem 10 kilót fogytam a 9 hónap alatt.

2013. márc. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen köszönöm tudom hogy rajtam múlik, és mindent megpróbáltam de akkor SEMMI nem ment volna le a torkomon ha tartani akarom a diétát:( Ezért is kérdezem hogy van e remény rá hogy lesz jobb ez az egész emésztéses zűr vagy végig elkísér? :(( Éhezni nem akarok mert el is ájultam már egyszer a buszon. De hozzám annyira ragaszkodnak a kilók hogy nagyon nehéz lesz leadni ha sokat felszedek a 9.hónap végéig.:(

A másik a mozgás az orvosom nem javasolja a futást már, de mindegy is mert egyszerűen egész nap aludtam volna/aludnék még mindig tart és legutolsó gondolatom futni menni..:(

2013. márc. 31. 13:59
 5/8 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél az első 3 hónapban híztam 5 kilót és a következő 5,5-ben még 5-öt. Mert a második és harmadik harmadban oda tudtam figyelni az étkezésemre. Sajnos az első harmad folyamatos fejfájással telt, ami csak akkor múlt el, ha teleettem magam és egyébként is mérhetetlenül kívánós voltam.

AZtán második terhességem előtt hiába határoztam el, hogy már az elején oda fogok figyelni... Az első haramadban ugyanúgy képtelen voltam visszafogni magam.

2013. márc. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is híztam már az elejétől, de nekem nem volt hányingerem. Előtte egészségesen étkeztem, de ahogy terhes lettem szinte csak egészségtelen dolgokat kívántam, amikre előtte rá sem néztem. A vége 15 kg lett.:)
2013. ápr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is 4 kg-t híztam az első 12 hétben.

Nagyon küzdök a gyomorsavammal, így sokat eszek nassolok, mert amúgy meg állandóan savat hánynék.

Teljes kiőrlésű dolgok nem jók, mert nem szívják fel a savam.

Nem tudok felvágottat enni, mert felfordul tőle a gyomrom.

Így maradt a vaj, sajt, lekvár ilyesmi. Annyi, hogy inni viszont csak mentes vizet iszom.

30 hetes vagyok +15kg-val.

Már beletörődtem, hogy minimum +20-al megyek szülni.

Addig nem aggódok amég az eredményeim jók. Cukorterhelésem is nagyon jó lett.

Sajnos ennyi gyomorsavval nem tudok diétázni... :(

30 khm

2013. ápr. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 19hetes és 3-4 kg-ot híztam. Szinte mindet az elején szedtem fel, már most alig hízok valamit két hetente 20-30 dekát. Annyi,hogy este nem eszek max 7kor vacsorázok. Reggelizek és ebédelek rendesen illetve vacsorázok is. Plusz néha becsúsznak nasik. Tornázok, biciklizek és sokat sétálok. Mivel télen lettem terhes már plusz két kgmal kezdtem a terhességet a nyári súlyomhoz képest. Egyébként 162cm vagyok és jelenleg 61kg.
2013. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!