Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem érzem még mozogni a...

Miért nem érzem még mozogni a babát? Mikor fogom érezni?

Figyelt kérdés

19 hetes vagyok és 65kg-ról kezdtem és most járok 71kg-nál!A magasságom162cm!Nem vagyok duci,se vékony! Mondhatni átlagos! A méhlepényem mellső fali!

Baj lehet???


2013. ápr. 15. 14:27
 1/8 petera6 ***** válasza:
Kb ilyen paraméterekkel nekem 20-22. hét körülig normálisnak mondta a szonográfus. Tehát ha addig nem érzem, nem kell izgulni (lehet még utána is várhatok pár hetet, mire beindul). Előbb is lehetne érezni, de nem kötelező :)
2013. ápr. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én az elsőnél 20-21 hetesen kezdtem érezni. És hátsó falon volt a lepény, ha elöl van akkor később fogod érezni, mint ha hátul lenne.
2013. ápr. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 14+3 hetes voltam mikor először éreztem.Lehet hogy csak nem ismerted fel a mozgását.Bár állítólag első babát 20-22 hetesen érzik először.
2013. ápr. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ugyanezekkel a paraméterekkel csak hátsó falival a 18. héten éreztem először.
2013. ápr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon változó, de a kismamák 99,9%-a legkésőbb a 24. hétig megérzi a baba mozgását. Nagyon sok tényezőn múlik a dolog, állítólag a hasfal vastagsága is mérvadó. Én a 15. hét legvégén kezdtem el érezni a babát, de sokáig csak kis szívdobogás-félét éreztem, amiről konkrétan nem tudtam megmondani, hogy biztosan ő az. Ha nem figyeltem volna szándékosan, és nem jelentkezett volna mindig ugyanabban az időpontban, hihettem volna simán, hogy a belek mozognak. Azóta csak erősödött, és a 20. héttől egyszerűen bevadult a kislányunk, keresztbe fordul, rúg, könyököl, fejel, minden hasonló finomság. Sokan nem hiszik el, de a 21. héttől kezdve naponta vannak olyan periódusai, hogy a hasfalamnak nyomja magát, és ki lehet tapogatni, hogy éppen mely testrészével furakszik.

De vannak babák, akik jóval nyugisabbak. Kolléganőmé pl. sosem csinált ilyesmit, mindig diszkréten mocorgott, de semmi durvulás. Lehet, hogy a ti babócátok is ilyen kis nyugis, higgadt természet. :)


22 hkm

2013. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kb. 20 hetes voltam mikor először megéreztem, megfordult az egész hasam. Nem volt pillangószárny, buborék, halacska, csak a mozgás egyértelműen. Azóta erősödik, gondolom ahogyan a bab is nő és gyarapszik. Nekem is mellső fali a lepényem, ne aggódj, napok kérdése szerintem. Sógornőm 22 hetesen érezte először. 22 h km
2013. ápr. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én az 1. babámat pont a 19.hét napján éreztem először, most a 2.-at várom, őt már a 16.hét 6. napján éreztem először, ma vagyok 28 hetes+2 napos és egyre aktívabb a drágám. Az elsőnél első, most hátsó fali a méhlepény. Szerintem nálad sincs baj, hamarosan te is érezni fogod, ez mindenkinél változó! Jó babavárást!
2013. ápr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nincs baj! felejtsd el! Nekem is mellső falon tapad, ezért később is érzed meg mint mások. én is kb 20-21. héten éreztem először , de akkor is csak kicsit, mintha buborék lenne a pocidban, de lehet hogy észre sem veszed csak még később. Ne aggódj minden rendben van. 32hkm
2013. ápr. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!