Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » En terhes vagyok, de a baratno...

En terhes vagyok, de a baratnom nem. Hogyan lehet ezt normalis korulmenyek kozott tartani?

Figyelt kérdés

Mar van egy lanyunk, nekik az elso gyermekuk lenne.

En sok mindent tanacsoltam neki, hogy mit csinaljon/csinaljanak. Ugy gondolom, van egy kis "tapasztalatom" benne.

Igazabol csak tippeket mondtam, nem tanacsoltam semmit se.

Rovid ideje probalkoznak, mint ahogy mi is. Ok 4-5 honapja, nekunk 3. honapban osszejott.

Teszem hozza, hogy az elso gyermekunk is rovid idon belul fogant, de nem volt nala semmi csiri-biri..

Viszont itt ovu teszteltem, ittam a cickafarkfu es palastfu teakat, szedtem a terhes vitamint mar 4 honapja, homeroztem minden reggel. Persze, nem mondom, hogy ettol sikerult, de szerintem kozrejatszottak.


A baratnom is vett ovu tesztet, de hiaba volt pozitiv neki (nem lattam, csak mondta), ig sem jott ossze nekik. Himerozest is mondtam neki, de mindig azzal jon, hogy sosem kell fel egy idoben. Pedig szerintem hasznos egy talalmany.

A teakat is mondtam, de azzal nem tudom mire jutott. Folsavat szed es ennyi.

Dokinal is volt fel eve, azt mondta neki, hogy mindenrendben van.


Igazabol azert vagyok "ketsegbeesve", mert volt multhonapban egy eros pozitiv tesztje, amit nem vart utan majdnem egy hettel csinalt. Nem ment el dokihoz, hiaba mondtam neki. Gorcsolgetett vegig, meg hol barnazott, hol verezgetett. Mondtam, hogy ez nem lesz jo, keressen fel egy orvost, mert ha terhes, akkor siman el is mehet emiatt es kell a gyogyszeres megerosites, hogy megmatadjon a baba.

Nem ment el orvoshoz, ra egy hetre megjott neki, de allitasa szerint ugy omlott, hogy azt hitte ott verzik el.

Ezutan se ment el dokihoz, fehivta, aki kozolte vele, hogy ilyen esetben mar nem tud vele mit csinalni.

Par nappal ra csinalt egy tesztet es total negativ volt mar..


Most irt nekem, hogy ez a honap se sikerult nekii, mert meginz omlik belole a havi. Valamint irta, hogy az ovu teszt sem er semmit, es hogy kivancsi nekem mi a velemenyem.

Nos, nekem ovu teszttel es a ket teaval jott ossze e honapban a baba.. De en nem akarom ezt igy talalni neki(k).


Elegge maga alatt van. Allandoan azzal jon, hogy 34 evesen jo lenne mar szulnie. Igaz, en 26 vagyok meg csak, de ebben igazat adok neki. Hiszen minnel idosebb, annal neezebb teherbeesni.


Szerintetek mikor es hogyan kozoljem vele a mi jo hirunket?

Nem akarok hazudni neki, de fajdalmat se okozni ezzel!

En ugy orultem neki multkor, hogy pozitiv lett a tesztje.. de mintha suket fuleknek beszeltem volna..


2013. ápr. 15. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha igazi barátok vagytok, akkor nagyon fog neki örülni. Én az összes barátnőmnek örültem, annak ellenére, hogy mi közben elveszítettünk egy magzatot.


Nincs ezen mit szépíteni, ha biztos akarsz lenni a dologban, akkor megvárod a 12. hetet és akkor mondod el neki.

2013. ápr. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha tényleg jó barátnőd, akkor örülni fog a ti sikereteknek. Én is örültem minden ismerősömnek tavaly, holott én meg elveszítettem a babánkat. De aki ennyire buta, hogy barnázással, vérzéssel nem megy el dokihoz, azzal sajnos nem lehet mit kezdeni. Vagy tanult belőle most, vagy nem, de akkor soha nem is fog.
2013. ápr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ha elmondod neki, akkor szívesebben megfogadja a tanácsaidat is, hiszen most már ott a "referencia". Ha annyira maga alatt van a gyerek miatt, nem kellett volna kicsit jobban vigyázni a meglévő terhességére? Nem biztos, hogy nem járt volna ugyanígy, de ha valaki szeretne gyereket, miért nem megy orvoshoz, ha terhes és vérzik?
2013. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Engem pont azért közösített ki a barátnői társaság mert az egyik lánnyal együtt lettem terhes!


Ha találkoztok, ne csak a babáról és a gyerekekről legyen szó, mert azzal csak rontasz a dolog!

2013. ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt én sem értem, hogy miért nem ment el orvoshoz és miért csak felhívta ?!

De ez az ő dolga, úgy gondolom, hogy mint anyuka (most már 2× sem) csak tudom, hogy miről beszélek és nem hül*eségeket mondok. Nem akarok/akartam neki papolni sosem a dolgoktól.


Én mindig is segíteni próbáltam neki, ezért is mondtam a tippeket, amiket én is alkalmaztam most.


Eddig sem beszéltem vele a gyerekről, terhességről. Ő hozta fel a témát mindig is. Ezután se lesz másképp.


Köszi a tanácsokat! :)

2013. ápr. 15. 20:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod, még halogasd a dolgot és majd később mond el. Az emberek irigyeknek születnek.
2013. ápr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!