Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyobb gyermek után gyes...

Nagyobb gyermek után gyes apukának, most született után tgyás (gyed) anyukának? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Kedves könyvelő, bérszámfejtő vagy csak tájékozott kismamák! Novemberre várjuk második gyermekünket, az első éppen akkor lesz 2 éves. Én a kicsire kérem a tgyás folyósítását a nagyobbik 2. születésnapja utáni naptól (pár nap eltérés biztosan lesz a két szülinap között), az lenne a kérdésem hogy apuka (8 órás állása mellett) igényelheti e a gyest a nagyobbik gyermek 2-től 3 éves koráig? Van ilyen kiskapu?
2009. szept. 24. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha te tgyást (gyed-et) kapsz, apuka nem kaphat gyes-t egy másik gyerkőcre való tekintettel.

2009. szept. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

úgy tudom a nagyszülő igényelheti

nekem igaz kb 1,5 éve ezt mondták a cégnél a bérügyön

azóta mondjuk sokminden változott

2009. szept. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nagyszülős gyes-sel az a baj, hogy a nagyszülőnek ÉS az anyukának is meg kell felelnie a jogosultság feltételeinek, vagyis ha anyukánál megszűnik a jogosultság (mert egy másik babával gyed-en van), akkor a nagyszülő sem jogosult a gyes-re. Ki van ez találva :)
2009. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!