Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Farfekvésessel született...

Farfekvésessel született babák anyukái, egészséges lett a baba?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok, a babám úgy fekszik, hogy a feje van felül, és az arca előtt hosszában ki vannak nyújtva a lábai! Már 3 hónapja így fekszik...

Utána olvasgattam és állítólag gyakori az ilyen babáknál a dongaláb, csípőproblémák, eldeformálódott fül stb, a kényszertartás miatt... Nálatok volt ilyen gond?


2011. okt. 13. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg igaz ez, a faros babáknak jobban nézik a csípőjüket.

Barátnőm faros babájának mondjuk pont a csípővel nem volt gond, hanem a válla volt merev, dévény tornásszal helyrehozták hamar.

2011. okt. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is így feküdt odabent, vagyis inkább így ült.

A kényszertartás miatt több problémája is volt születése után: kötött csípő, torticollis, nyaki hypotónia.

2011. okt. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi...
2011. okt. 13. 15:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm kislánya így feküdt odabent már középidőtpl szinte végig.

Igaz, első baba is volt, meg nagyobbnak is hitték kicsit mint amekkora lett végül, így nem vállalták hogy megszülje, császáros lett.


Így arról nem tudok írni,hogy szülés közben mi történt volna vele, de ahoz hogy komyol csípő problémái legyenek (és érdekes,hoyg a vállával is volt valami) ahoz elég volt ez a pár hónap faros póz.

2011. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia nekem anyukám volt farfekvéses semmi baja nem volt és most sincs
2011. okt. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

Azért kérlek ne keseredj el, egyáltalán nem biztos, hogy a te babádnak is lesz bármi baja!!!

De ha véletlenül lesz is, akkor se aggódj, mert nagyon jó gyógytornászok vannak!!!

2011. okt. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom a 30. héttől végig farfekvéses volt. Császárral született, de nem emiatt, hanem, mert nem tágultam.

A babánknal laza izületei voltak, a kis lábait háton fekvésben terpeszben teljesen szét lehetett nyitni és le lehetett nyomni két oldalra. Emiatt 2X vizsgálta orthopéd orvos, de szerencsére nincs semmi baja.

Miután megszületett, pár napig nagyon duzzadt volt a puncija (ez magától elmúlt) és a végbélnyílása körül kicsit kisebesedett (Sudocrem kenőcstől hamar meggyógult). Azt mondták ezek is a farfekvés miatt voltak.

Más problémánk nem adódott hál'Istennek.

2011. okt. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

26.héttől így feküdt a babám(egy méh rendellenesség miatt nem tudott befordulni).Programozott császárral született.2x nézték a csípőjét,6 és 12 hetesen,szerencsére nem volt baj.A feje viszont deformált volt mikor megszületett.egyik füle vagy 2 cm volt lejjebb,és nagyon gyűrött volt....hát szó mi szó nagyon megijedtem,hogy még ráadásul kislány is,egyből az jutott eszembe,hogy mi lesz velünk:)))

De 2-3 napos korára minden kiigazodott rajta,és megnyugodtam.

Ilyen volt akkor mikor megszületett:

[link]


és ilyen pár naposan:

[link]

2011. okt. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. okt. 14. 09:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kisfiam a 28. héttől volt faros. Ráadásul nagyon nagy baba volt. 40. hétre született 4790g-mal és 54 cm-vel. Születése után a füle mellett voltak a lábai, de szépen helyrejött. Mondjuk én a 6 hetes csípőszűrés előtt már adtam rá terpesz pelenkát, védőnő javasolta, amit 15 hetes koráig hordania kellett. Azóta semmi gond nincs vele. 15 hós most. 3 hónapja közlekedik önállóan, járunk rehabra kontrollra, de csak a magam megnyugtatására. Terápiára szerencsére sose kellett járnia.
2011. okt. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!