Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ne szedjem már az Elevitet?

Miért ne szedjem már az Elevitet?

Figyelt kérdés

A nőgyógyász azt mondta, hogy már ne szedjem az Elevitet,ami megmaradt belőle,azt majd szoptatáskor szedjem be. Helyette írt fel nekem D-vitamint és vasat. A D-vitamint heti 1x, a vasat napi 2x. Szerintetek miért?

21 hetes kismama vagyok.


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2013. ápr. 18. 10:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
4%
Mert árt a babának.
2013. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem mondott hülyeséget a doki, de néha kapjál be egyet abból baj nem lehet ,én össze vissza szedtem ,

Inkább Gravidát ajánlom ,Elevittől nekem a kisfiamnak idegcsőzáródási rendellenessége lett, pont ami ellen hírdetik!!

Na ,f..sza mondtam ,

Most alányommal a Gravidát szedtem 7 hós terhességi hónapig és 39. hét végére megszületett természetes úton 2,5 óra alatt 3600 grmal!!

Bocsánat ha megijesztettelek ezzel de Lehet ez csak ezerből egy de pont én voltam és a szívem megszakadt mikor közölték hát ez műteni kell össze kellett varrni a kisfiam popsiját 3 hetesen !!

A keresztcsontjánál volt a luk pont a gerinc végénél!!

Én ezért Haragszom de nagyon az Elevitre!!

És akit tudok lebeszélek róla!!

Nem kívánom ezt senkinek a legnagyobb ellenégemnek sem amit mi éltünk át !!

2013. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Az hogy árt egy b@romság,de nem mondta az orvos hogy miért ne szedd?!


Semmi baj nem lesz ha szeded tovább,ahogy te szeretnéd!

2013. ápr. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Huh, 2. sajnálom a babádat! :(


Nem, nem mondta, h miért hagyjam abba. Meg is lepődtem,de már hazafelé gondolkoztam igazán, h most miért is hagyjam abba?!

2013. ápr. 18. 11:08
 5/18 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Igazából ez is olyan "hogy ahány orvos annyi szokás"!:) Nekem meg pont azt mondta a dokim hogy végig szedjem a vitamint,én Gravidát szedtem. De ha nem mondja akkor is szedem!


Ha te attól jobban érzed magad hogy szeded tedd azt,ártani biztos nem fog!

2013. ápr. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a dokim, h ilyenkor már azért nem kell, mert nagy lesz a baba. Kb ugyanennyi idős terhes voltam. Én utànna Hipp Natalt ittam, arra azt mondta, h jobb , mert nincs úgy telenyomva mestetséges vitaminokkal.
2013. ápr. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
kedves kettes, bizonyított tény, hogy az elevittől volt?
2013. ápr. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nehogy már az elevittől legyen a gyerekenk baja.Valószínű, hogy a babádnál már a fogantatáskor eldőlt, hogy vmilyen rendellenessége lesz, hogy hiheted azt, hogy az elevittől van??Az egy vitamin!Jesszus, emberek!Nézzétek meg az összetevőket?Kétlem, hogy az orvosod azt mondta volna, hogy a betegsége összefügg a terhesvitaminnal...Ki hallott ilyet?ha nem szedted volna akkor is lett volna baja valószínű, de az tuti, hogy nem a vitamintól van!
2013. ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Hát akkor megcáfolom ...

én elevitet szedtem a fogantatás előtt a terhességem alatt végig és a szoptatás alatt is...

Egészséges boldog terhességem volt dokim mondta hogy végig szedjem a vitamint igy is tettem...

Kislányom egészséges volt a pociba és mikor megszületett akkor is és a mai napig egésséges gyönyörű kislány 3 éves...Időben született könnyű szülésem volt és gyors 56 cm és 3060 gr al született 37.héten igy óriásbaba sem volt...ez egy tévhit és az is hogy beteg lesz a baba tőle..ismerőseim közül mindenki elevitet szed és mindenkinek egészséges babája született..

Én azt ajánlom hogy szedd végig de ez a te döntésed...))

Boldog babavárást!

2013. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy tévhit. osztom az előttem szóló véleményét.Kicsit tudatlanságra vall azt hinni, hogy a vitamintól lett a egyenként baja mikor köztudott, hogy a fogantatás pillanatában kódolva van a gyerekben minden betegség meg genetikai dolog.Tehát nem a terhesség közben alakult ki és főleg nem a vitamintól.Amikor ilyet olvasok, kicsit megbotránkozom az emberi tudatlanságon...
2013. ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!