Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukám 39 éves és 4 gyereke...

Anyukám 39 éves és 4 gyereke van. Most jön az 5-dik. Egy olyan 2-3 éve lett volna egy testvérünk, de meghalt (fejlődési rendellenesség vagy mi. ) Ugye nem lesz semmi baja neki és az új kistestvéremnek?

Figyelt kérdés
Apukám 41 éves, cigizik.Már 3 hónapos terhes anyukám.
2013. ápr. 18. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem megvan rá az esély, hogy nem lesz egészséges a kistesó. Anyukád magas kora miatt is, már ugye 2 éve is 37 éves volt. Persze ez nem törvényszerű, de ha ilyen sokszor szült már, akkor sajnos bármi megtörténhet, anyukád már nem fiatal. Az biztos, hogy olyan vizsgálatokat is elvégeznék, ami nem kötelező.
2013. ápr. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Sokan ilyenkor vállalják az első gyermeküket. Persze anyudnak érdemes elmenni egy amniora, hogy kiszűrjenek néhány rendellenességet. Na meg fontos, hogy változatosan étkezzen. Apukád jó lenne, ha nem dohányozna anyukád mellett, de hát ha mégis nem lesz baja anyudnak meg a babádnak. Jó tesó leszel. :)
2013. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nem lesz semmi gond! Anyukád biztosan eljár minden orvosi vizsgálatra, amire kell. Az én anyukám 20 évvel ezelőtt 43 évesen szülte a 4. gyermekét, alig látta orvos, és minden rendben volt.

A fejlődési rendellenesség sok mindentől kialakulhat, de nézd azt, hogy van 4 egészséges gyereke! Ennyi idősen azoknál sokkal nagyobb a kockázat, aki első gyereket vár!

Segíts neki sokat, hogy tudjon pihenni, ne legyen leterhelt, és minden rendben lesz!!

2013. ápr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

41 éves vagyok, most várom a harmadikat. Minden kötelező és ajánlott vizsgálatot elvégeztünk, a baba teljesen egészséges. A fiamat is 37 évesen szültem, gyönyörű és makkegészséges. Nem dohányzunk, nem iszunk alkoholt, nem szedünk gyógyszereket, egészségesen étkezünk, vitaminokat szedünk.

A fejlődési rendellenességek bármikor kialakulhatnak. Fiatalon is, ez nem törvényszerű. Magasabb a kockázati lehetőség, ha idősebb az anya, de nem törvényszerű. Egyszer megtörtént anyukáddal, olyan kicsi rá az esély, hogy ez újra megtörténjen.

Ma már mást kort élünk, nem minden nő szül 25 évesen, az elsőt én is fiatalon szültem, aztán jött a karrier, munka, stb, és az ember csak szeretne családot, hát még amíg tud, szül, nem tudni, mit hoz az élet.

Én a terhesgondozóban azt látom, hogy az idősebb anyukák jobban vannak gondozva, több vizsgálat, stb, és bizony a fiatalabb anyukáknál van több eltérés, rossz eredmény... talán mert ők kicsit még lezserebbek, vagy nem is gondolják, hogy baj lehet. Ne aggódj, de ha lehet, ne szívjon sok cigifüstöt anyukád, az nem jó neki!

2013. ápr. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Már hozzászóltam egyszer. Azért leírom, hogy én 38 évesen szültem a negyedik gyermekemet. Makk egészséges ő is és én is jól vagyok.
2013. ápr. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy van lelke bárkinek is azt írni, hogy meg van az esély arra, hogy nem lesz egészséges? Milyen anya az ilyen ember, aki képes ezt írni egy félő gyereknek? Félelmetes! Egy gyerek itt aggódik az anyukájáért! Talán meg kéne ráznod magad első, és elgondolkodni ezen!


Ha anyukád már 3 hónapos terhes, nem lesz semmi baja! Segíts neki sokat a házimunkában, hogy néha tudjon pihenni, és sok boldogságot nektek a kistesóhoz!

2013. ápr. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat, bevallom, nagyrészt azt olvastam amit akartam!

És, persze meg is nyugodtam...

Köszönöm a kedves válaszokat, egyébként apukám csak a padlásfeljáróban cigizik ahol rajta kívül senki nem jár, és utána fogat is mos...úgyhogy mindenkire tekintettel van, és anyunak sem kell szívnia a füstöt.

Természetesen igyekszem minél többet segíteni neki, és nem veszekedni vele.

Mindenkinek nagyon köszönöm!!!

2013. ápr. 18. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!