Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek rejtve maradt a betegsé...

Akinek rejtve maradt a betegsége a terhesség alatt pl. lisztérzékenység, pajzsmirigy, cukor lett-e valamilyen rendellenessége a babának?

Figyelt kérdés

2013. márc. 21. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a pajzsmirigyem nem jó, egyszer kevés egyszer sok. Mindkét lányom egészséges és a fiam is az lesz.


32hkm.

2013. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Nekem is a pajzsmirigyemmel van gond, szülés után 4 hónappal megnagyobbodott egy picit. Akkor derült ki, hogy alulműködik. Már egy ideje így lehet, mert a tünetek már gyerekkorom óta megvoltak és azért működik alul, mert már károsodott.....
2013. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jah és a kisfiam makk egészséges.

Ez lemaradt, előző voltam. :)

2013. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezek a dolgok manapság nem maradhatnak rejtve, hiszen ellenőrzik. A terhesség alatt időben kiderül ha gond van. Nekem pajzsmirigy problémám volt, de a terhesség 2. trimeszterére már rendbe hoszták. A cukorterhelésre is elmentem, ott is baj volt, de ezért vannak a vizsgálatok el kell menni és akkor kezelve leszel!!!
2013. márc. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt, hogy a pajzsmirigy probléma kiderül-e a terhesség alatt a vérvételekből nem tudom. Először Pesten voltam terhesgondozáson, most másodjára vidéken. Attól függetlenül, hogy országos szabályozás van, elég sok apró különbséget vettem észre. Az ulrtahangok ideje is más volt kicsit, Pesten pedig fogadott orvosom volt, ő sokkal jobban figyelt. Pl. volt folyásom a terhesség alatt, mindkét esetben. Az egyik mintát vett, hogy kizárja a fertőzést, a másik legyintett, hogy mindig van terhesség alatt. A cukorterhelésre nem lett idő, mert félidősen terhességmegszakítást csináltak.

De úgy tudom lesztérzékenység és cukorbetegség lehet tünetmentes sokáig, ilyet több helyen olvastam, csak azok korábbi vetéléseket okoznak.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, de ha találnék olyan válaszolót is, akinél tényleg kezeletlen betegség okozott bajt, az még jobb lenne.

2013. márc. 22. 09:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam a szülés után 4 hónappal derült ki, hogy lisztérzékeny vagyok. Valószínűleg ez okozta a millió egyéb problémámat, extra Mg és vashiányt, fenyegető koraszülést, de végül a csajszi időre, egészségesen született. Kiderült, hogy pajzsmirigy-gyulladásom is volt, amit szintén a lisztérzékenység idézett elő, mióta diétázom, rendbe jött!
2013. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!