Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ilyen nagy baj a...

Tényleg ilyen nagy baj a magzat egészségét illetőleg, ha az apuka dohányzik?

Figyelt kérdés

Jól rám ijesztett a dokim. Igaz, még nincs baba, ősszel kezdjük a projektet. Az orvosom szinte előírta, hogy mindenképpen hagyja abba a párom a dohányzást, mert komoly rendellenességeket tud okozni.

Én örülnék neki a legjobban, ha leszokna, de ezt nem én döntöm el.

Másnak is ezt tanácsolta az nőgyógyásza babavállalás előtt?


2013. ápr. 19. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Mindent a cigire fognak....
2013. ápr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Hát semmiképp sem egészséges,illetve semmiképp sem jó.De amúgy a szűk farmernadrágok sem jók,ahogy semmi ilyesmi..
2013. ápr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Egészségesnek semmis nem egészséges ma már, de jobb mintha te szívnád terhesen.

Egy csomó anya cigizik terhesen ha nekik nem árt akkor nem hiszem, hogy neked ártana, persze ha nem melletted szívja.

2013. ápr. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem tanácsolta senki.

Valóban okozhat elváltozásokat, mivel roncsolja a spermiumok minőségét. Ez lehet, hogy csak abban nyilvánul majd meg, hogy nem jön össze rögtön a baba, de lehet valami rendellenesség is.

De szerintem ennek nagyon nagyon kicsi az esélye, ezért nem hallani erről különösebben.

Amikor megszületik, utána azt javasolják, hogy ne aludjon a baba egy helyiségben olyannal, aki dohányos, mert a bőrén keresztül is párolog ki annyi nikotin, hogy az a levegőben mérhető.


Az én férjem is dohányos, de hát megtiltani nem tudom neki, viszont nagyon figyeltem terhesen is, és szülés után is, hogy én és a gyerekek ne lélegezzünk be füstöt soha.

2013. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az örökítőanyagot károsíthatja a dohányzás. Ezzel pedig pld. a daganatos betegségek előfordulásának esélye nő meg a babánál. Nagy gond az is, hogy a dohányzás miatt a spermiumok lelassulnak, mutálódnak. Emiatt a teherbeesés lehet sokkal-sokkal nehezebb.
2013. ápr. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak, akiket én ismerek, hogy dohányoztak terhesen, mindnek asztmás a gyereke.
2013. ápr. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!