Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jelenleg gyeden vagyok a 22...

Jelenleg gyeden vagyok a 22 hónapos lányommal?

Figyelt kérdés
Júliustól már gyest fogok kapni és novemberre várjuk a második babánkat.Milyen juttatásokra számíthatok?Milyen formában kell bejelenteni a munkáltatómnak?
2013. ápr. 20. 09:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyesen töltött napok száma nem haladja meg a 180 napot, akkor ugyanúgy járni fog a tgyás és gyed. Alapja a szerződés szerinti béred lesz. A munkáltatónak egy tértivevényes levélben jelentsd be, hogy újból babát vársz.
2013. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetre nekem OEPnél azt mondták nehogy gyesre menjek, menjek inkább táppénzre és ha munkáltató megengedi vegyem ki a felgyűlt szabikat is a szülés előtt, így járok a legjobban a köztes időszakban is és a következő baba utáni juttatások szempontjából is.
2013. ápr. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha kiveszem a szabikat a munkáltató elküldhet?Illetve indok nélkül is kíirhat a doki táppénzre?
2013. ápr. 20. 10:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha bejelented írásban a terhességed, akkor nem rúghat ki szabi illetve táppénz alatt!!

Amúgy teljesen mindegy, hogy kiveszed-e a szabikat, vagy nem, mivel nem lenne 180 bérezett napod novemberig valószínűleg, júliustól . Gondolom gyeden voltál tavaly és tavaly előtt is, illetve tgyáson. Tehát mindenképp a szerződé szerinti bér lesz az alap. Munkáltatót írásban kell értesíteni, onnantól kezdve védve vagy.

Védőnők nagyon sok mindent tudnak, de az apró részleteket sajna nem. Ha kiveszed a szabikat, táppénzre mész, úgy jársz jól, hogy míg meg nem szülsz, többet kapsz mint a gyes, hiszen ezek több pénz, de a tgyás és gyed összegébe nem számítanak, illetve nem tudnak napi bruttó átlagbért sem számolni, mivel ténylegesen nem mentél vissza dolgozni, ezért veszik a szerződés vagy bejelentett bért alapul .

Így van, TB-és bérügyintéző vagyok.

2013. ápr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagyis bocs, az OEP-nél mondták, nem a védőnő. Azért is mondhatták, mivel ha gyesre mész csak, és több mint 180 napot (fél évet) vagy gyesen, és megszülsz gyes alatt, mikor már 10. hónapja vagy gyesen, akkor a szerződés szerinti béred lehet akár bruttó 160 ezer is akár, akkor is a gyed alapja a minimálbér lesz!! Valószínűleg ezért tanácsolták, hogy vedd ki a szabikat, illetve menj táppénzre. Amúgy sokan, sokmindent leszarnak az OEP-nél is:(
2013. ápr. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igazából ilyen szinten mindegy mert minimálbérre voltam bejelentve.Akkor csak az nem mindegy,h júliustól novemberig mennyi pénzt fogok kapni.A munkáltató köteles kiadni a szabikat?És táppénzre felvesznek?Bocsi de nagyon nem értek ehhez:(
2013. ápr. 20. 11:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Most a 9 hétben vagyok,június 22 én született a lányom.Mikor jelentsem be akkor a munkáltatónak?
2013. ápr. 20. 11:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Azon a napon, mikor lejár a gyeded, akkor jelentsd be a terhességed, legjobb tértivevényes levélben, vagy személyesen vidd be, mindenképp 2 példányban, hogy legyen neked is, a sajátodat is irasd alá a főnökkel, hogy átvette a bejelentést.

Ha nem mész gyesre, akkor köteles kiadni a szabikat, nem rúghat ki, ha már bejelentetted, hogy terhes vagy, így olyan mintha mennél vissza dolgozni, tehát ki kell adja a felhalmozott szabit. Az orvos biztos táppénzre vesz, ha nincs rá oka, általában akkor is kiadják a táppénzes papírt, ezt orvosa válogatja, ők döntik el. Főleg, ha a munkaköröd indokolja, menj táppénzre, általában kiírnak.

2013. ápr. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tényleg arra figyelj, hogy mikor lejár a gyed, akkor jelentsd be, mert ha lejárt a gyed és kiveszed a szabikat, a munkáltatót nem értesítetted a terhességről, a szabi alatt bármikor kirúghat, akkor is, ha még csak az első napját töltöd a szabinak. Tehát jún. 23-tól mész szabira, felmondanak jún. 25-én, te jún. 26-án akarod bejelenteni a terhességed, akkor semmilyen bíróság nem ad neked igazat, mert a munkáltató hivatalosan nem értesült a terhességedről, tehát ő mondhatja azt, hogy nem tudta, hogy terhes vagy, mikor kirúgott.

Tehát jún. 22-én bemész, hogy visszajönnél dolgozni, de újból babát vársz, orra alá nyomod a papírt, mondod, hogy nem mész gyesre, hanem a szabikat szeretnéd kivenni. Illetve akár májusban is elintézheted ezt, mivel ugye vannak átfutási idők, idő kell míg mindent kiszámolnak, hogy júliusban kapj a szabi után pénzt, gondolom időben kell elintézni ezeket a dolgokat, tehát május végén is nyugodtan bemehetsz, hogy szeretnél visszajönni, a papír a terhességedről és kéred, hogy adják ki a szabikat. Nem tudom, mekkora cégről van szó. De nagy cégek nem szoktak ebből olyan nagy ügyet csinálni, mint a kisebbek.

2013. ápr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!