Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon sokat ártottam a babának?

Nagyon sokat ártottam a babának?

Figyelt kérdés
Nem gyanakodtam arra hogy terhes vagyok, mert nekem mindig össze-vissza jön meg a mensim, de csináltam tegnap egy tesztet és pozitív lett.. Aminek nagyon örültem viszont egészen tegnapig dohányoztam.. :( Nagyon sokat ártottam ezzel a babának? Annyira elvagyok keseredve. Lesz valami baja?
2009. szept. 25. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmi az ég világon,nyugodj meg!!! Azzal ha el vagy keseredve többet ártasz!

Kb. a 8.hét után veszi át a méhlepény a szerepét,ami ugye táplálja a babát,addig nem jut el hozzá semmi káros!

Amúgy gratulálok nektek!

2009. szept. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg semmi baja nem lesz, még gondolom az elején is vagy, amikor állítólag még nincs olyan nagy "kapcsolatba" Veled a Baba, de ezentúl még véletlen se gyújts rá(bár gondolom ez meg se fordult a fejedbe:)).


Jó babavárást, és sok boldogságot.


17/L

2009. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem annyira sokat biztosan nem.Én sem tudtam,hogy babát várok és rengeteget idegeskedtem,vedeltem a kólát és az energiaitalt.Elmentünk snowboardozni és akkorát estem hasra,hogy alig bírtam feltápászkodni.És akkor a kicsi kincsem már megvolt.Most vagyok 29 hetes és teljesen jól van a Törpe.Természetesen hagyj abba minden káros dolgot és szerintem ne idegeskedj.Ez a legfontosabb!És gratulálok a kicsihez!Sok boldogságot!
2009. szept. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Természetesen lehet, mert amennyiben aktiv dohányos vagy, a lerakódott füst teljes egészében csak 10 év múlva tisztul ki a szervezetedből, és ez befolyásolhatja a baba fejlődését. Ezt irhattam volna tiszta nagybetűvel is.

De:

Hagyd abba a dohányzást, amit már meg is tettél gondolom, és valószinűleg nem lesz semmi baja a babának. Amennyiben viszont lenne, abban ugyanakkora szerepet játszana a szmog és egyébb környezeti szennyezések, mint a te múltadbéli füstölésed. Fel a fejjel, és mindig az legyen az alapelv, hogy minden rendben lesz.

Örülj, és ne pánikolj, készitsd fel a szervezeted is a lelked is az elkövetkezendő időszakra. Sok boldogságot!

2009. szept. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én pont így jártam az első babával. Sokat dohányoztam. Elmentünk a párommal egy ilyen elektromágneses leszoktató izére. A párom rögtön le tudott szokott (úgy értem, voltak elvonási tünentei, de mégsem gyújtott rá), én viszont napi egy két szálat továbbra is stikában elszívtam. Egyszerűen nem bírtam megállni. Egyébként pont azért akartunk leszokni, hogy babát vállalhassunk. Felelőtlenül azzal nyugtatgattam magamat, hogy biztos nem fog összejönni rögtön a baba. Hát rögtön összejött. Így valószínűleg az első öt hétben napi egy két szál cigi volt. Persze amint pozitív lett a tesztem megjött az eszem. A babának semmi baja nem lett, de megértem, hogy most mit érzel, mert én végig aggódtam a terhességet. Ezért csak azt tudom tanácsolni, hogy mostmár ne agyalj ezen, hanem csak hagy abba a cigit, és csak a babára koncentrálj. Nem lesz semmi baj.
2009. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ez az első babám, és annyira lelkiismeret furdalásom van hogy lesz valami baja.. De akkor ezek szerint van remény hogy nem olyan sokat ártottam neki..
2009. szept. 25. 11:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem se lesz baj, ne aggódj.Most már viszont gondolj a babára, egyél-igyál egészségesen sok sok gyümölcsöt zöldséget,gyüm.lét,sok szénsav mentes ásv.vizet.Esetleg terhesvitamin!(pl.Femibion, vagy Hipp Natal)
2009. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha most már nem cigizel, nem lesz semmi gond!! Ne aggódj, abbahagytad felelősségteljesen, úgyhogy nyugi, élvezd a kismamiságot! :)

Ne keseregj, mert a stressz mindent elront, tökéletes vérképet leront, stb, - tapasztalat. Nem éri meg!

2009. szept. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is úgyanígy voltam! Nagyon megijjedtem! Én sem gondoltam, hogy terhes vagyok, és cigiztem! De amint megtudtam abbahagytam! Szerintem nem ártottunk vele! Legalábbis remélem!

32 hetes kismama

2009. szept. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!