Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Loliboli kérdése:

Van itt olyan kismama aki Németországban él és szül?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 20. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia, én vagyok,németországban élek itt fogok szülni is, 40 hetes vagyok várjuk a csodát hogy mikor indulunk szülni, de még semmi !
2013. ápr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia Én is Németországban élek. Már a 2. babánkat várjuk, most vagyok a 22. hétben!

És te??? Mi Nürnberg közelében élünk!

2013. ápr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló, sikeresen könnyű szülést kívánok Neked. az első lányom 40+4 hetesen született meg!
2013. ápr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is itt élek és 32 hetes vagyok.
2013. ápr. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
èn is itt élek,én Detmoldban, (Bielefeld környéke), 35 éves vagyok,es 10+2 hetes terhes. Tudnátok arra válaszolni, hogy itt kinn hogy müködnek a szülés körüli dolgok? Gratulálok mindanyiatoknak a babához :) Ès az elsönek meg szerencsés szülést kivánok.
2013. ápr. 21. 13:26
 6/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mi érdekelne? Lehet megyénként változik vagy kórházanként. Elsőre jó ha van egy jó betegbiztosításod. Én ahova jártam terhesgondozóba (14x kell megjelenni, kb 12 x vérvétel ) nos nem annál a dokimnál szültem hanem a kórházban megfogadtuk a főorvost. Nem kell semmiért extra pénzt fizetni, max ha külön egyágyas szobát szeretnél. Nncs beöntés, nincs vágás, a baba velem lehetett, elvitték ha azt kértem. 3 napig kellett bent lenni. Sok alternatív szülési lehetség van. Ha leírnád mi érdekelne konkrétan arra könnyebb lenne válaszolni. Gratula neked is!
2013. ápr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. engem az érdekelne,hogy kb, mikortol kell szülésznöt keresni,meg mennyit szoktak neki adni, meg hogy a korhazban orvost is kell-e választani.Èn mindig egy doktornöhöz járok, de ö nem tudom,hogy a korházban is van-e.Meg ami még érdekelne,hogyha a baba megszületik,akkor utána milyen hivatalaokba kell futkározni, és mi jár a kismamának.
2013. ápr. 22. 09:54
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát igen ez nem magyarország ilyen szempontból. Mint írtam mindenki a kórházban szül, itt nincs szülésznő választás sem és semmilyen pénzt nem adhatsz, max megsérted őket. Egy szülésznő fog szülés után kijárni hozzád 10x téged és a babát mérni, ellenőrizni, szóval ne vegyél mérleget. Azt nem tudom, hogy milyen pénz jár, mi nem igényeltük meg akkor. Talán havi 140 euró??? Gondolom függ attól, hogy milyen biztosításod van és mit dolgoztál itt külföldön. Én csak háziasszony vagyok ezért járt volna ennyi pénz.
2013. ápr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én 30 hetes vagyok, és Bayernben élünk.

pénzt tényleg nem adhatsz nekik, sértésnek veszik, vagy nem is értik, mit akarsz vele. egyik ismerősömmel közölték, mikor adta a pénzt, hogy ne aggódjon, a biztosítása fedezte a dolgot, nem tudják, miért gondolja, hogy fizetni kell. mondta azért, mert szokás. erre a válasz az volt: itt nem, és kérem, tegye el a pénzt, de bedobhat a perselybe az ajtó mellett 1-2 eurot, azt megköszönjük. az a kávépénz.


Amúgy ami jár anyagilag: (legalábbis itt Bayerben) ha volt egy éves munkaviszonyod, akkor annak ha jól tudom 70%-a (netto) ezt eloszthatod, hogy hány évre kéred. 1re,2re, vagy 3ra. értelemszerűen 3x annyit kapsz havonta, ha egy évre folyósíttatod, ha 3ra, tovább kapod, de harmadannyit. Ha nem volt munkaviszonyod, (ez vonatkozik pl rám) akkor havi 300 euro a minimum Elterngeld, ez jár, de meg kell igényelni majd. Ez egy évig jár, tehát összesen 3600 eurot fogsz kapni akkor.

Továbbá jár havi 187 euro családi pótlék, ez addig,amíg a gyerek tanul, de max 25 éves koráig. (ha jól tudom)


A szülésznőt itt Hebamme-nak hívják. Majd nézz ki egy kórházat, hol szeretnél szülni, menj el egy 6-8 héttel a Termin előtt, és jelezd, hogy ott szeretnél szülni. (egyébként vannak a klinikákon nyílt napok) Ott lesznek Hebammék, és nálunk itt úgy van, ráböksz egyre a kép alapján, amelyik szimpi. Ha szerencséd van, éppen bent van, és ráér, akkor beszélhetsz is vele.

Ő lesz majd ott a szülésnél, ha éppen ügyeletben van, ha nem, akkor más, de a baba-és kismamagondozást ő fogja végezni.


Itt nem szokás orvost fogadni, az ügyeletes orvos végzi a szülések levezetését, de a Hebamme csinálja a meló 90%át.

Viszont minden orvos és szülésznő kedves, felkészült és lelkiismeretes, nem kell aggódni.

Legalábbis nekem ezt mondták az anyukák, akik itt szültek, hogy igazán kedves mindenki, és igyekeznek a legszebbé és legjobbá tenni az egészet Nektek.

2013. máj. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. :) Drukkolok neked,hogy minden ok legyen :) Sok szerencsét a kisbabához :)
2013. máj. 3. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!