Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keskeny csípőjű kismamáknak...

Keskeny csípőjű kismamáknak elöbb nő a pocakjuk és nagyobb is lesz? Vannak hátrányai?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 21. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém nem tudom "elég keskeny"-e, de én semmilyen hátrányát ennek nem tapasztaltam. Hármat szültem, hátulról nem is igazán látszott, hogy terhes vagyok, csak oldalról meg szemből, a hasam mindig előre felé nőtt.

Nem látszott korábban, első babát félidőn túl vették észere, a harmadikat már harmadnál.

2013. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem nem volt nagy pocim,nekem is előlről és oldalról látszódott,viszont annyi hátrányt tudok,hogy nekem azt mondta a doki,ha nagyon nagy lenne a baba nem biztos,hogy hüvelyi úton megtudnám szülni,mivel kicsi a csípőm. Hál Istennek épp megfelelő méretű volt a babám. :)
2013. ápr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon keskeny csípőm van, és egyébként 42 kg-val kezdtem a terhességet (155 cm vagyok), de csak a 20. hét körül kezdett látszódni a pocakom. A végén is kicsi pocakom volt, 37. héten szültem és a szülésznő, vissza is kérdezett hogy biztos annyi?

Hátránya szerintem nem volt nálam!

2013. ápr. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Pont ilyen hátrányra gondoltam,amit a kettes válaszoló írt,hogy esetleg nem lehet hüvelyi úton megszülni a babát!

Azért jó,hogy nem lesz olyan orbitálisan nagy pocak,ettől tartottam,mert tele lennék repedésekkel(hajlamos vagyok rá). Várom a további tapasztalatokat és köszi az eddigi válaszolóknak! Jó baba várást/babázást !

2013. ápr. 21. 13:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Az elsőt 35 hétre született,nagyon nehezen,mondta is a doki ,hogy húúú keskeny a csípőm nem lesz könnyű .. mivel 35 héten szültem csak 2780 grammal született.A másodiknál nyitva voltam és nem akart megindulni,4090 grammal született,nagyon nagyon nehezen,5 doktor is vizsgált készítették az asztalt a császárra végül sikerült hüvelyi úton megszülni:) Nem repedtem ,de szülés után 2 hétre elkezdett fájni valami a fenekemnél ,még fájdalom csillapítóval se múlt el,azt hittem aranyér ,de kiderült 6 hetes kontrollon ,hogy a farcsontom meg nyomta a kis fiam amikor született,jó hogy nem repedt el. Most még nem voltam a dokinál pozitívat teszteltem,majd csütörtökön megyek.

Ezek voltak nálam.

2013. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5ös ! Köszi a választ,bár most nem nyugtattál meg,de hát ezekre voltam kíváncsi! :),ha jól értem megint babát vársz,gratulálok ,jó babavárást és könnyű szülést kívánok!
2013. ápr. 21. 18:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 47kg-mal kezdtem a terhességet, 163cm vagyok. Viszonylag keskeny a csípőm. Nekem nagyon nagy volt a pocakom, 8 hetesen idegenek kérdezték, hogy terhes vagyok e. 125cm volt a haskörfogatom szülés előtt nem sokkal. Annyira nem repedtem, a hasam egyáltalán, inkább csak a combom.

40+6-ra született a lányunk, úgy hogy már előtte 1 hónappal c2222 volt. 3590gr, és 47cm volt. Mondta a doki, hogy szerencsém van, hogy császároz, mert nem bírtam volna hüvelyi úton megszülni. Hozzám képest nagyon nagy volt a baba.

2013. ápr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekem a harmadik babám 4090-el született (amúgy 50 kg-ról indult a terhesség és 162 cm vagyok), legkönnyebb szülésem volt a háromból. (Igaz, a fejkörfogata egy cm-rel kisebb volt az előző babáénál, aki csak 3660-al született, és igazából ez számít, nem a kiló)

Amiért írom: szülés másnapján jött vizitelni az ügyeletes doki. Látja nálam a babát, és mondja, hogy ez legalább 4 kg, nem? Mondom igen. Majd rám néz: "Ezt maga szülte?" "Ki más?", "És természetesen?" "Igen". "Hogy csinálta?" :o)

2013. ápr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5 vagyok köszönöm.

Kedves utolsó én az első terhességemet kezdtem 52 kilóval ,a másodikat már 59 ről,most a 3-kat 67ről,hát nem tudom mi lesz,talán császár vagy már mivel 2 szültem könnyebb lesz?hmmm

2013. ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!