Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valakinek itt székrekedése...

Van valakinek itt székrekedése? Légyszi válaszoljon nekem a lenti kérdésre.

Figyelt kérdés

A kérdésem a következő-Mikor nagyvécére megyek és kinkeserves módon szenvedek,árt a picinek a nyomás?Szóval,mikor nem jön a dolog de érzem hogy jönne,és nyomni kell rá nagyokat,ártok vele?

Tudom hülye a kérdésem,de aki tudna nekem segiteni az légyszi irjon.Nagyon szépen köszönöm.

26+6 hetes kismami


2009. szept. 25. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

nem jó neki, ha ez sokáig fennáll, főleg később.

rendezni kellene a székrekedésed :)

nekem is volt, én ezeket szedtem: hashajtó lekvár, zabkorpa joghurtban, Danone Activia.

aztán jobb lett

2009. szept. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi,ari vagy hogy válaszoltál.
2009. szept. 25. 14:27
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

A székrekedés ellen feltétlenül tegyél valamit,nehogy aranyered, vagy repedésed alakuljon ki, jobb megelőzni, mint utána kezelgetni.

Lehet használni gyógyszertárban kapható glicerines kúpot, este igyál tejet+egyél hozzá 1-2 kanál szilvalekvárt, este egyél kompótot vacsi helyett.

2009. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a 6.hónaptól voltak székrekedéses problémáim, Levolac-ot szedtem rá, csak alkalmanként. Ez nem hashajtó, csak fellazítja a székletet, nagyon jó, ajánlom neked is.
2009. szept. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Bezony, nyomni egyáltalán nem szabad (nálam is van, hogy reggel kimegyek, érzem, hogy jönne, de mégsem, okés, hagyom, majd a reggeli 'kitolja' - bocs) :)

De erősen nem szabad nyomni, mert tényleg aranyeret kaphatsz, terhesség alatt így is nagyobb erre az esély sajna.

De a hashajtó lekvár és az a Laveolac (vagy hogyan kell írni) nekem is bevált. most inkább a lekvárt nyomatom.

26 hetes

2009. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos en is ezzel kuzdok pedig meg csak a 18-dik hetben vagyok (mi lesz meg)! En elhataroztam, hogy nem erolkodom, ha nem megy teszek fel egy glicerines kupot, tartom 1-2 percig majd szepen megyek tolle wc-re. Persze nem csinalom ez minden masodik nap de ha mar nagyon szenvedek akkor ez segit. Nekem meg van egy nagyon jo tippem a Mira nevu asvanyviz amit gyogyszerterban lehet szekrekedesre venni. Ket deci reggel kaja elott langyosan es garantaltan messz tolle ketnaponta wc-re gond nelkul. Egy gond van vele, hogy iszonyatosan sos es en nem birom meginni. Tehat ha nem tartasz attol, hogy tul sok asvanyi sot viszel be velel a szervezetedbe akkor kiprobalhatod. De a dokidtol is kerdezz ra mert magass a magnezium tartalma meg van benne mas asvanyi anyag is (nitrat, vas stb.)nehogy gond legyen.
2009. szept. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Bizony erőlködni nem jó! Egyél reggelire teljskiörlésű kenyeret, vagy próbálj meg másik terhesvitamint szedni. nekem a Gravida óta van székrekim, de alig várom, hogy kifogyjon és veszek újra Centrum Maternát. Ami nekem még érdekes módon bevállt az a Calcium pezsgőtabletta, amint megiszom, rám jön a klotyózás. És a Jana ásványvíztől meg állandóan hasmenésem volt, napi két litertől. Próbálkozz, hátha valamelyik neke dis bevállik!
2009. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem segített semmi, hashajtót nem akartam. ami bevált: reggel elsőnek egy őszibarack, utána kb. 10 perc múlva egy 3 in 1.
2009. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem pl.a vastól van székrekedésem.Azóta a vasat pezsgőtabletta formájában szedem,iszom,és nekem jo.
2009. szept. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia én is így jártam. Nekem a doki azt mondta egyek szilvát vagy szilva lekvárt az nagyon jól meghajt. Vagy minden reggel búzakorpa 2kanál vagy lenmag jól szétrágva.
2009. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!