Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudom volt már ilyen kérdés,...

Tudom volt már ilyen kérdés, de tapasztalt válaszoljon. Szabad szoláriumozni terhesen?

Figyelt kérdés
Amióta terhes vagyok nem voltam szoláriumban, pont ma vagyok 26 hetes. Mindenki mást mond, hogy szabad, vagy nem. Az érdekelne, hogy aki esetleg terhesen járt szoliba, az hány percekre, és mennyi alkalommal. Igazából kibírom, mert nem létfontosságú, de már olyan szinten kifehéredtem, hogy lassan rosszabbul nézek ki, mint egy sápadt beteg ember, mert alapból világos a bőröm. Barnító krémet nem szeretnék használni, nem akarok csupa folt lenni tőle. Válaszotokat előre is köszönöm.
2011. jan. 12. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:

ha ilyen dolgokban nem vagy biztos akkor azt az orvosodtol kerdezd mert itt lesz a valaszok kozt igen is meg nem is...az a biztos amit a doki mond...amugy ezt talatam neked:


Kérdés:

A szoláriumozás milyen hatással van az anya hasában lévő magzatra? Szabad-e kismamaként, illetve szoptatás ideje alatt szoláriumozni?


Válasz:

1.A terhesség alatt általában nem javasoljuk a szoláriumot, a napozást is csak mértéklettel, inkább szűrt napfényben (pl. laza lombú fák alatt). A szolárium fényének intenzitása nagyságrendekkel nagyobb a napfényénél, bár elvben igaz, hogy a károsabbnak mondott tartomány jó részét nem tartalmazza.

Szoptatás alatt a mértékkel végzett szoláriumozást megengedhetőnek tartom. Persze bőre fehérségét a picivel együtt szép időben végzett séták és pozitívan befolyásolják.

2.Miért ne? A méhfenék nem- vagy koraterhes állapotban több cm-nyire van a bőrétől, káros sugárzás elvben is csak pár milliméternyire terjed le a bőrben.

Ha gyermeket vállal, akkor ehhez elsősorban jó levegő (séta, kirándulás, stb.) kell, nem a művi barnítás. Dacára annak, hogy valóban nem találkoztam koraterhességi káros hatással. Azért leégni nem szabad.

Dr. Nagy László

2011. jan. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem igazan ajanlott,de csak a meleg nem tesz jot a hasadnak.Maga az UV feny nem art a babanak,mert odaig nem er el. En is mindig szoliztam, de most kibirom ezt a 9 honapot nelkule. Olyan feher vagyok,mint meg soha,de nem baj, nem art a bornek se egy kis pihenes. Egyebkent vannak olyan szoligepek,amik csak arc es dekoltazs barnitok,ha valakit nagyon zavar azt is hasznalhatja.
2011. jan. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szabad,vetéléshez,illetve a te esetedben koraszüléshez vezethet.
2011. jan. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én járok. egy bőrgyógyász írta, hogy lehy, csak mértékkel. Én 5 perce fekszem heti 2- max 3 alkalommal. 16 hetes vagyok.Jah, és figyelni kell hogy több folyadékot igyál!
2011. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hallottam akkora ökörséget, hogy felmelegíti a magzatvizet :D Ha 1-2 órát lennél bent, akkor biztos, és az tényleg koraszüléshez vezet. Egyébként az égvilágon semmi bajod nem lesz ha mondjuk 1-2 hetente 4-5 percre mész. Persze nem többször egy héten és nem 20 percekre.
2011. jan. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem akkora ökörség, napozni is fedett hassal javasolják. Nekem már hat perctől átmelegszik az egész testem, a magzatvíz is nyilvánvalóan felmelegszik, nem négy perctől,de 10-től igenis felhevül az egész test.


Figyelj, szerintem maximum három-négy percet szolizz egy héten, de a legjobb, ha a szülés után kezded újra.

2011. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttem, hogyha idáig is kibírtam, akkor április 20-ig már nem dől össze a világ! :-) Szép napot!
2011. jan. 13. 05:58
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem magától mondta a nődoki, hogy nem szabad.
2011. jan. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!