Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már valaki hasonló...

Volt már valaki hasonló helyzetben? Hétfőre van időpontom orvoshoz, most vagyok kb 8 hetes, és így papír híján még nem tudom bejelenteni a főnökömnek, hogy jövő héttől táppénzre megyek.

Figyelt kérdés
Viszont hétvégén is dolgoznom kéne, hogy adhatnám így tudtára hogy miért is nem tudok és akarok hétvégén a kötelező túlórán részt venni?Ha csak szóban jelentem be biztosan a kirúgással kezdené, meg azzal hogy cserbenhagyom a legnagyobb munka közepén, ami amúgy is fárasztó, megy veszélyes anyagokkal kell dolgozni.

2013. ápr. 24. 15:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

én bemennék dolgozni, ha nem olyan gáz (mit jelent a fárasztó és veszélyes anyag?)

én papír nélkül is meg tudtam mindent beszélni a főnökömmel, akkor a tied nem ilyen?:(

2013. ápr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is nehéz fizikai munkát végzek,amikor megtudtam hogy terhes vagyok azonnal bejelentettem,nem kértek semmilyen igazolást mégcsak kirúgással sem fenyegetőztek,bár nekem másabb a munkahelyem mint mondjuk nagy multiknál,gyáraknál.Elég szomorú hogy manapság rettegni kell az embernek,pedig abban a pillanatban ahogy bejelented él a felmondási védelem és nem is túlóráztathatnak,könnyített munkavégzést is kérhetsz.
2013. ápr. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem éppen kedves a főnökség, az emberséget még csak hírből sem ismerik, a lelkét kidolgozza az ember az is kevés, és én félek hogy mit mondana, pláne h most járt le a próbaidőm, igaz már régebb óta vagyok a cégnél,csak a munkáltató változott, és így újabb próbaidőt kötöttek ki. Már csak azért is nem akarok bemenni hétvégén mert még az öt napot is nehezen bírom, egy helyben állva.
2013. ápr. 24. 15:28
 4/17 anonim ***** válasza:
Menj el a körzetihet és irasd ki magad táppénzre. Bármit kitalálhatsz, hogy pl. hányingered van, hasmenésed stb.. vagy akár meg is mondhatod a dokinak, hogy babát vársz. Kiír táppénzre, majd beszerzed a nődoki igazolását is és azzal együtt ÍRÁSBAN bejelented a terhességedet és ha szükséges akkor a további táppénzt is.
2013. ápr. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4-es vok. A körzeti orvosnál elintézed a táppénzt akár lázra hivatkozva is. És a lázas betegségre a munkáltató sem tud mit lépni, főleg ha az orvos kiír. És majd ezután intézd a nőgyógyászati orvosi igazolásokat, táppénzt.
2013. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam írni amit az utolsó.

Irány a háziorvos, ha kell mondd neki azt, hogy megy a hasad azt úgysem tudja ellenőrizni... :D

Állományba vesz aztán ha kapsz papírt terhesgondozáson majd azzal meghosszabbítod a táppénzt.

2013. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet de oda is csak hétfőn tudok menni addigra meg már ugye lesz papírom is róla, így valószínűleg már táppénzen leszek mire be tudom jelenteni, de remélem akkor sem tudnak már kirúgni, ha először táppénzre megyek és csak utána jelentem be...
2013. ápr. 24. 15:43
 8/17 anonim ***** válasza:
A korzeti akkor is kiir, ha odatelefonalsz! Nalunk legalabbis. Pl, hanyas-hasmenes, fel sem tudsz kelni a wc-rol, erre gyogyszer nem kell, es magatol rendbejon csak kell 2-3 nap...
2013. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A terhesség munkáltatóhoz történő bejelentéséhez nem kell papír az orvostól! Egyszerűen leírod hogy ezennel bejelented hogy terhes vagy, két példányt csinálsz, egyiket átadod, másikra pedig ráíratod hogy "Átvettem", dátum, aláírás, pecsét. Innen kezdve bejelentetted a terhesség tényét és nem rúghat ki. Amúgy sem kérhet a munkáltató semmiféle orvosi papírt a dolgozóitól (kivéve a munkaegészségügyi alkalmassági vizsgálatról szólót).
2013. ápr. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9-es válaszoló, ezzel nagyon vigyázni kell, én már láttem pert veszteni azzal, hogy nem a nőgyógyász adta ki az igazolást.... egyébként jogász vagyok és nem is ajánlanám senkinek ezt a megoldást, mégha ésszerűnek is tűnik. ésszerű nagyon is, csak épp nem jogszerű
2013. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!