Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van értelmes válasz? Pajzsmiri...

Van értelmes válasz? Pajzsmirigy beteg kismamák segítségét kérném!

Figyelt kérdés
Most voltam endokrin rendelésen kontrollon és emelkedett a TSH értékem.4,10-ről 5,2-re,pedig nagy adag gyógyszert szedek.Kérdezem az orvost ismét,hogy ez a babának lehet e gond,de a válasz az h nem vészes.Na de nem véletlen,hogy a normál érték 1 körül van.A 4-5 pedig távol áll az 1-től.Akkor most ebből a babának lesz baja?Mert már aggódom.Szedem a gyógyszert és nem javul a TSH!!!Írt most fel Jodidot elég nagy adagban és azt mondta szedjem tovább a Gravidát,de azt meg folyton kihányom.Na de sajna most nem állok úgy anyagilag,hogy minden nyavaját meg tudjak venni. Mit csináljak?Nagyon aggódom már! :-(
2013. ápr. 24. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi gyógyszert szedsz úgy értem hányast? A t3 T4 ed milyen? A Gravidától én is hánytam, matruelle nevű vitaminban is van jód, attól nem hánytam. Mondjuk drágább mint a Gravida.

Viszont ha külön szedsz jód tablettát akkor nem tudom miért ragaszkodik az orvosod a jód tartalmú terhesvitaminhoz.

2013. ápr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nem pont hasonló, de hátha segít:) nekem az első vérvételnél nézték, nem volt eddig elvileg gondom vele, de akkor 5,04 lett a TSH értékem, jól összetojtam magam. a nőgyógyász megnyugtatott, ez nem gáz, de menjek el endo dokihoz, elmentem, ő is elmondta, ha 10-20-40 lenne az érték, esetleg aggódnom kellene, így semmi okom rá, nézzük meg a többi értéket is, a TSH-m utána 4,195 lett, doktornő azt mondta, erre nem kell szednem semmit, minden ok, az a-TPO pozitív, de ez meg előfordul terhességnél és egyik érték miatt sem lesz semmi baja a babáimnak!

tedd, amit a dokid mond, és ne aggódj, terhesség alatt előfordul, hogy megnövekszik ez az érték, ha az endo doki mást nem mondott, nem lesz baj

2013. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Eddig euthyrox 175 most emelte letrox 200-ra.ha a 2 jodidot kiváltom már eleve 3 ezer ft.A Gravidát 1,5 hétig szedtem,de utána folyton kijön amint lenyelem.Nem tudom mitől.
2013. ápr. 24. 15:38
 4/13 anonim ***** válasza:

szia! hipp natalt vegyél,nagyon jó,olcsó és nem fogod kihányni! olyan mint a gyümölcslé.

-gravidát én is kihánytam. jodidot is szedjed,az most fontosabb is mint a kismamavitamin

2013. ápr. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én terhesség előtt 75 mirkogr L-Thyroxint szedtem.

Azt mondta az endo doki, amint + lesz a teszt, azonnal emeljem 100-ra az adagot. Így is lett.

Aztán a 22. hét környékén nagyon felszaporodott a magzatvíz, mindennel riogattak már (rossz a baba veséje, nincs nyelőcsöve stb.), a frász kerülgetett, míg kiderült, hogy romlott a TSH értékem, emelni kellett 125-re az adagot, ennyit szedtem szülésig.

Kisfiam egészségesen született, utána visszavették 100-ra, az adagot, ma is ennyit szedek.

Egyébként én is szerettem volna Gravidát szedni a jód miatt, de bárhogy próbálkoztam, én is mindig kihánytam.

Próbálkozz alternatív megoldásokkal, homeopátia, Schüssler-sók, Bach virágterápia, max 1500 Ft 1-1 flakon vagy üvegcse ezekből.

Hányadik hétben vagy?

2013. ápr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jah a t3 t4 teljesen normális.Tünet nincs,eddig 3 kg-ot híztam,szóval semmit nem érzek.Azt mondta az orvos a baba a 16. héttől termel pajzsmirigyhormont és nem lesz baj,de kell a jód a szellemi fejlődéshez.Nem értem és már teljesen megijesztett.
2013. ápr. 24. 15:43
 7/13 A kérdező kommentje:
17+2 hetes vagyok
2013. ápr. 24. 15:48
 8/13 anonim ***** válasza:
1 vagyok hú jó sokat szedsz viszont ha a t3 t4 jó akkor tényleg ne aggódj előbb mindig a tsh emelkedik és mikor egyre romlik a helyzet akkor szokott a béka feneke alá menni a t3 t4 , addig nincs nagy katasztrófa amíg az jó! Akkor a babád is elegendőt kap mindenből, ne aggódj! Én 100 at szedek terhesen, nem terhesen 50-75 öt.
2013. ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,végre nem ilyen semmilyen mondatokat kaptam a kérdésemre.Akkor szedem a Jodidot (bár ezt se a pesti endokrin rendelésen,sem a háziorvosnál,sem terhesgondozáson nem hallottam) .
2013. ápr. 24. 16:53
 10/13 anonim ***** válasza:
A T3 T4 a lenyeg, a tsh csak indirekt mutato! Mivel ezek rendben vannak, szerintem nincs ok aggodalomra! Boldog babavarast!
2013. ápr. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!