Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudok tenni, ha a munkálta...

Mit tudok tenni, ha a munkáltatóm nem küldi be időben a táppénzes papíromat?

Figyelt kérdés

Már nem az első eset és így ugye nekem csúszik a táppénz...


37hkm


2013. ápr. 26. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

nem sokat

esetleg beszélj a bérszámossal vagy azzal aki ezt intézi

2013. ápr. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

én személyesen vittem el a táppénzes papíromat.. és leadás után egy héttel meg is jött a pénz!

beszéld meg te is a munkahelyeden! az én főnökön örült a kezdeményezésnek, nem neki kellett vele bajlódnia :)

2013. ápr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg gyorsabb ha magad viszed be. A munkáltatónak adnék egy fénymásolatot, de lehet nem is kell neki.
2013. ápr. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Már teljesen felesleges erre az 1 hónapra bevinnem, ráadásul a legközelebbi oep-"pénztár" 50 km-re van a lakóhelyemtől.

Csupán az a kérdés, hogy lehet ilyenkor perelni, ha tudom bizonyítani,mikor adtam le a papírt?

2013. ápr. 26. 12:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem sokat. Mondjuk attól is függ hogy te mikor adod le, nálunk meg van adva hogy adott hó 15-ig kell leadni mindent, amiről azt akarjuk, hogy még abban a hónapban el legyen számolva. Államkincstár számfejt nekünk és ők 23.-a körül zárják a hónapot, nyilván ennyi idő kell még ahhoz hogy minden bérjegyzéket, papírt kinyomtassanak, és megküldjék a munkáltatónak, hogy az következő hó 3.-ig tudjon utalni.

De ez TB kifizetőhelyes munkáltató, ha a tied nem az, akkor szerintem is jobban jársz ha te magad viszed be a táppénzes papírodat az OEP-hez (vagy beküldöd postán ajánlott elsőbbségivel).

2013. ápr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom lehet-e perelni, hívd fel az Oep-et, mi a teednő ilyen esetben. Ott biztos megmondják.
2013. ápr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nem kell beperelned, mert bevasalják a papírt a munkáltatón! az orvos lejelenti időben, és keresik a cégtől is a papírt, el nem tud veszni, de csúszás valóban van... én ezért vittem be személyesen. Ha meg már tényleg ilyen kevés van vissza, sztem ne bonyolódj bele egy perbe, lesz sok más egyéb teendőd :)

2-es voltam

2013. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!