Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell érzem már 15-16...

Miért kell érzem már 15-16 hetesen a babám mozgolódását? Miért érzem úgy, hogy kevesebb vagyok a többieknél, ha én még nem érzem? Mindenhol azt olvasom, hogy mindenki ügyes. Csak én vagyok béna.

Figyelt kérdés
Szerintem már ez is átment egy teljesítmény/elvárás kényszerbe, hogy ki érzi leghamarabb a pici mozgását a pocakban. A fiamnál nem hitte el a védőnő, hogy a 16. héten megmozdult, most meg a frász ver, mert lassan 19 hetes vagyok és egyenlőre csak néha érzem azt, hogy mintha...Az ultrahangos vizsgálatokon minden rendben van, teljesen egészséges a babám, mégis úgy érzem, hogy nem vagyok igazi, nagybetűs anya, hogy nem tudom biztosra, hogy ő az. Vigasztaljatok meg, hogy más sem annyira tökéletes!
2013. ápr. 26. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem a mi ügyességünkön múlik :) Mindenki más,látod Neked is más a 2 terhességed :) Ne foglalkozz ilyenekkel.

Hogy megnyugtassalak senki nem tökéletes.

Nekem most azért van lelkiismeret furdalásom, mert amennyire szerettem volna már ezt a kis emberkét a pocakomban,egyre csak szenvedek és néha vitatkozok Vele,hogy milyen ramazurit lerendez a pocakomban,rendesen fáj,és erre mindenki azt mondja hogy csak túlreagálom és hisztis vagyok.Na ilyenkor eszembe jut hogy nem vagyok nagybetűs anya,de nem érzi más ezt át,pedig nem kicsi a fájdalomtűrő képességem.

Biztosan minden rendben Veled is hiszen ott a bizonyíték hogy nagybetűs anya vagy a kisfiad!!! szép babavárást!!! 35hkm

Így visszaolvasva elég kusza lett de remélem érted :)

2013. ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez nem elvárás, nincs köze a tökéletességhez. ha megnézed, szakembertől sosem kapsz rosszallást. a védőnő, a nőgyógyász nem sietteti a dolgot. kismama fórumokon, meg itt csinálnak belőle versengést, meg talán ismeretségi körben, de az meg kit érdekel... amúgy én viszonylag hamar éreztem teljes bizonyossággal, de számomra ilyen szempontból nem volt semmi jelentősége, csak annak örültem, h végre érzem, tudom, h rendben van.
2013. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi..csak mégis folyton ez motoszkál az agyamban, mi az Istent lehet ott benn csinálni ennyire mozdulatlanul :)

Minden bélmozgást szám szerint tudok, de basszus! tényleg nincs két egyforma terhesség!

A hiba az én készülékemben van, ez biztos...lehet annyira figyelem, hogy el is siklok felette. Amúgy is parázós vagyok, de igyekszem nem foglalkozni azokkal, akik direkt le akarnak nyomni, hogy ők bezzeg! Kellemes babavárást mindenkinek!

2013. ápr. 26. 19:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, értettem. Jó, hogy más is kusza néha:)
2013. ápr. 26. 19:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a 17 héten éreztem azt hiszem,de lehet csak beképzeltem.Lehet hogy elöl van a méhlepény és azért nem érzed,de tényleg ne aggódj rajta. első voltam :)
2013. ápr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyan,dehogy vagy kevesebb a többieknél,nagy butaság,a Pici csak megvárakoztat :))) Teljesen normális dolog hogy valaki hamar,valaki később érzi meg.Pld én a dokimnak tegnap mondtam meg hogy 16.héten éreztem,17.-től mindennap...és olyan furán nézett a hasamra,mert szokatlan,hogy ennyira hamar.Arra fogta,hogy vékony vagyok.Ez nem a tökéletességen mulik :)Attól,hogy egy két héttel később érzed mozogni,ugyanolyan tökéletes Anyuka vagy/leszel :) Biztos nyugodt baba,érzi,hogy nagyon jó helyen van!21hkm
2013. ápr. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ne csinálj ebből ügyet. Én is csak a 18. héten kezdtem el érezni a mozgásokat, akkor sem voltam benne teljesen biztos, hogy azt érzem, nem -e csak akarom érezni :)

Igazad van abban, hogy minden terhesség más. Én is ezt tapasztalom. A kislánnyal nem hánytam, kis lusta volt, alig mozgolódott, most (38. hét) a kicsi fiú annyira rúg, hogy néha fáj is. Kislánnyal még 8. hónapban is bicajoztam, fiúcskával most (hetek óta) menni alig bírok, ha ledőlök, és hirtelen fel kell kelnem, fáj mindenem, úgy csoszogok ajtót nyitni, mint egy 100 éves, és úgy érzem, hogy szétszakad a medencém, már a fekvés is fáj. Kislánnyal szombaton utcabálban voltam, táncoltam, hétfőn szültem. Most? Mint egy rakás szerencsétlenség, már alig várom, hogy szüljek.

Ne törődj senkivel. Te úgy vagy tökéletes ahogy vagy. Kitartás :)

2013. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Emiatt ne aggódj én is ugyeanebben a cipőben jártam.Nekem is mindenki mondta,hogy már17-18-hetesen érezték a baba mozgását én is éreztem néha ezt azt de nem voltam benne,hogy ez a magzatmozgás,21-héten éreztem,hogy ez már biztosan az.Ne aggódjál minden rendbe van veled nem vagy más mint a tőbbiek csak mindenki máshogy éli meg a terhességet.
2013. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszi, aranyosak vagytok!
2013. ápr. 27. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!