Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes kismama vagyok,...

15 hetes kismama vagyok, aggódom:megszűnt minden eddigi "tünetem (émelygés, mellfeszülés) és még nem érzem a babám mozgolódását;a párom viszont"vízcsobogást":-) hall a pocimban. Ez a "vízcsobogás" lehet biztos jele a magzatmozgásnak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 25. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Szio!En is 15 hetes vagyok es nekem is hol van mellfeszules,hol nincs es rosszulletek sincsenek.Bar elofordul,hogy nemelyik reggel kicsit furabban vagyok de nem az az igazi rosszullet.A vizcsobogas meg szerintem a beleid mozgasa lehet.Meg en sem erzem a babam de ha belegondolsz van meg kb. 5 het hogy erezzuk.De lehet elobb is.Ne aggodj!Tuti minden rendben van!:)
2008. dec. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tényleg ne aggódj, majd csak 16-20 hetesen érzed meg a mocorgást. De ne rugdalást várj, hanem olyan mintha levegő mozogna a beleidben, vagy kisegér futkosna a pocidban. Majd csak később érzed rúgásnak, ha nagyobb lesz a baba. Annak csak örülj, hogy nincs tüneted, lesz még elég kellemetlenséget a szüléshez közeledve. Minden jót!
2008. dec. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne izgulj! Nekem az émelygés, reggeli rosszul lét, stb. a 14. héten megszűnt és a 17. héten éreztem a babát először mozogni. Az a 2-3 hét tényleg rossz volt. Ha nagyon izgulsz, akkor menj el a védőnődhöz és kérd meg, hogy hallgassa meg a baba szívverését, vagy menj el a dokidhoz egy UH-ra.
2008. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A második trimeszterbe léptél, ilyenkor már ne várd az elsőre jellemző tüneteket. Szerintem is az emésztésed hallja a párod. Nekem is az a néhány hét ilyen 'eseménytelen' volt. A kezdeti tünetek MÁR nincsenek, a nagy pocakból adódó kellemetlenségek MÉG nincsenek. Nemhiába mondják, hogy a középső szakasz a legszebb része a várandósságnak!

Üdv. 33 hetes

2008. dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, minden rendben van!

Ne beszéld be magadnak, hogy valami baj van!

A magzatmozgásokat is idejében meg fogod érezni.

2008. dec. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most a 17 hetemben járok. Nekem is szinte teljesen eltűntek a kellemetlen tünetek. Ez jó és így is kell lennie. A baba mozgását tényleg csak a 16-20. héten érzik meg a kismamák, ami hasonló a bélmozgáshoz. Még én sem érzem , vagyis nem vagyok benne 100%-osan biztos. Pedig nagyon koncentrálok. :) Akik az első babájukat várják, azok később érzik meg, mint akik a másodikat, vagy a sokadikat. Aggodalomra semmi ok. Minden jót!
2008. dec. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!