Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megijedjek vagy még ráérek...

Megijedjek vagy még ráérek aggódni? 12 hetes vagyok, és HPV-t mutatott ki a cytológia.

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg az eredményt. P2 az eredmény, és még rajt van a papíron, hogy jóindulatú hámelváltozások HPV. Ismétlés 3 hónap múlva. Valami még van ráírva, de nem tudom elolvasni.

Nagyon megijedtem.


2013. ápr. 30. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A P2 teljesen jó eredmény. Nyugi!
2013. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy a P2 jó eredmény, ennél jobb nem is lehetne, mert már szültem.

De a HPV???

2013. ápr. 30. 14:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok doki, úgyhogy inkább az orvosod kérdezd, nem szeretnélek félretájékoztatni.

Amit a P2-es eredményről tudok. A P2 az jó. Azt jelenti, hogy nincsen semmi olyan kóros helyzet, mely rákra vagy rákmegelőző állapota utalna. Tehát nem kell félned a HPV-től. Általában az aktív nemi életet élő nőknek P2-es a citológiai eredményük. A nemi életet nem élőknek pedig P1-es.

2013. ápr. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A doki annyit mondott, hogy nincs nagy gond, de többször szeretne látni, mint ami indokolt. Annyira megijedtem, hogy szinte szóhoz sem jutottam, de nem is igazán lett volna időm beszélni vele, mert a kórházban kerestem meg, és épp sietett a műtőbe.
2013. ápr. 30. 14:53
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Akinek HPV-je van, annak leginkább legalább P4 az eredménye, de legalább p3!!!
2013. ápr. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A HPV az a vírus ami sok esetben okozhat méhnyakrákot.A szervezetedben csak a vírus található meg,ami nem okozott eddig gondot,azért kell többször járnod,h ne is legyen gond belőle ,többszöri vizsgálatok kellenek.Ne izgulj nem lesz semmi gond....
2013. ápr. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem még terhesség előtt volt P3as HPV eredményű leletem nem is egyszer! 3 havonta jártam a nőgyógyászomhoz mintavételre.Aztán mikor kijött a második p3 is akkor elküldte a mintát kivizsgálásra. Negatív lett így nem kellett járnom csak fél évente. Sorban jöttek a p2es eredmények. Valószínűleg legyőzte a szervezetem a vírust.A vége az lett, hogy babát vállaltunk :) Azóta nem volt p3as eredményem és HPV-m sem.Ne izgulj csak járj el minden mintavételre amire hív az orvos és minden rendben lesz.A lényeg az ellenőrzés, mert ezt sajnos nem lehet mással gyógyítani csak műtéttel. Ez egy hajlam. A te esetedben mivel babát vársz nagyobb figyelemre van szükség.Figyelni kell a vírus állapotát a szervezetedben. A babádra nincs veszéllyel.Ne aggódj boldog babavárást :)
2013. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A HPV-t akkor mutatja ki a vizsgálat, ha éppen aktív. Mivel vírus, soha nem fog elmúlni, mindig a szervezetben marad, de attól még lehet negatív az eredmény.

Most valami miatt aktív és kimutatta a vizsgálat. Lehet, éppen le van gyengülve az immunrendszered (nem keverendő a terhesség alatti más immunállapottal) és ezért. Mindenesetre, mint vírus, akkor okozhat nagyobb gondot terhesség alatt, ha friss a fertőzés, ami az esetedben nem hiszem, hogy igaz, mert megbizható a párod gondolom. Szóval, szerintem, inkább régebbi és most aktiválódott. Ne aggódj, nem jelent semmi gondot. Csak egy dolog lehet még kellemetlen, rá kell, hogy írják egy normális laborban, hogy hanyas típusú HPV-d van, nézd meg, keresd ki, melyik csoporthoz tartozik, ugyanis 3 csoportja van az altípusoknak. Az egyikbe tartozóak nem okoznak semmi problémát, a másodikhoz szemölcsöket és papilomákat, a harmadikba tartozóak pedig rákot. Persze, a rákot okozó típus sem biztos, hogy okoz majd rákot, sőt, ne is kell ettől tartani, csak rendesen el kell járni évente-félévente rákszűrésre. Terhesség alatt a második csoportos típusok lehetnek bosszantóak, mert kijöhet ott papiloma, amit el kell távolítani. De ez sem biztos. Olvass el a neten, mi az a HPV, ne aggódj, ez a vírus sajnos nagyon gyakori.

7esnek írnám, nem akarok okoskodni, csak annyit, hogy sajnos, a vírus az megmarad a szervezetben örökre, mint pl. a herpes vírus is, nem lehet legyőzni teljesen. És, amikor legyengül a szervezet nagyon, akkor aktíválódhat és akkor lehet újra pozitív az eredmény. Gondolom, megírom, hátha hasznos. De az is lehet, hogy egész életedben soha nem lesz többé aktív. Van, akinek van Herpes vírusa, de mégsem jön ki rajta herpesz csak 1 vagy 3szer életében.

2013. ápr. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm neked 8-as a felvilágosítást. Én sem voltam tisztában ezzel kapcsolatban mindennel. Én járok évente rendszeresen, de ezután meg még komolyabban fogom venni.
2013. ápr. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem hpv gyanúm volt,p2 mellett.3 hónap múlva visszahívott,akkor teljesen negatív volt.nyugi,ha nagy gond lenne,akkor nem lenne a doki ilyen nyugodt.
2013. ápr. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!