Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes kismama vagyok, és...

9 hetes kismama vagyok, és nincs 1 éven belüli Cytologia vizsgálatom, védőnő azt mondta ráér a 12. héten is kérnem időpontot vagy akár 16. héten. Nem kellene megcsináltatni még 12. hétig?

Figyelt kérdés

Lenne még egy kérdésem. 6éves korom óta van cicám végig

lakásban tartott,többnyire szoros kapcsolat volt,tehát ágyamban aludt a cica. Védőnő szerint nem érdemes megcsináltatni a toxoplasma vizsgálatot mert szte úgy is átestem már rajta,de nem tudom...

toxoplasma-ra az antibiotikum amit fertőzés esetén kell szedni csak penicillines van? (csak mert én allergiás vagyok rá)



2013. jan. 17. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:

nekem nagyon sok cicám volt, legutóbbi 3 éve. lakásban tartott cicák voltak és most kiderült, mégsem estem át soha a toxon. szerintem hülyeséget mondott a védőnőd, mindenképpen érdemes megnézni, legfeljebb valóban védett vagy. de ha meg nem...?

nekem a dokim azt mondta, hogy toxoplasmát terhesség alatt azért elég kevesen kapják el. és nem hiszem, hogy a gyógyszerallergiásoknak ne lenne másfajta gyógyszer rá. (amúgy nem tudom mit kell szedni rá)

a cytológiát leveszik, bármikor mész is orvoshoz. pontosan 10 másodperc az egész. :) szerintem érdemes ezen is túl lenni. :)

2013. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem levették a cytológiát az első alkalommal kérés nélkül, amikor megállapították, hogy baba van. Nem kérdezték, hogy volt-e mostanában, semmit, egyszerűen levették...

Toxoplasmánál pedig én nem hagyatkoznék arra, hogy "valószínű", mert elég nagy a tétje!

Az antibiotikumoknak pedig sok fajtája van, én is érzékeny vagyok valamelyikre, de tudnak olyat adni, amire nem...

2013. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Citológiát bármikor megcsináltathatod, nem tart semeddig. Nekem is egész kiskorom óta mindig volt macskám, most is van, a védőnő nem mondta, hogy csináltassak vizsgálatot. Viszont én szóltam a háziorvosnak, hogy a beutalóra írja már rá a toxoplazma vizsgálatot is. És kiderült, hogy még nem estem át rajta, és majd még ismételni kell a vizsgálatot, hogy később sem kapom el a terhesség alatt. Cirmost ezért nem fogom kirakni, viszont az almot lehetőleg ne te cseréld, bízd másra. Ne hagyd annyiban, csináltasd meg a vizsgálatot.
2013. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy az elején nem jó piszkálni a méhszájat (onnan veszik a kenetet), mert vetélést okozhat, persze ritkán. Ezért mondtam a dokinak, hogy később szeretném, és lehet a második trimeszterben csináltatni. (Nem mondta, hogy hülyeséget olvastam!)
2013. júl. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!