Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít veszélyes vizesedésn...

Félőske22 kérdése:

Mi számít veszélyes vizesedésnek várandósság vége felé?

Figyelt kérdés

Még csak pár napja vizesedem, a gyűrűmet nem tudom lehúzni az ujjamról, csak megmozgatni. A dagadás reggelre sem múlik el. Vérnyomásom 1-2 hete: 130/90 nem tudom magasnak számít-e...

Összesen 7,5 kg-ot híztam eddig. Kb. 3 hete néztek vizeletet, akkor negatív volt. Ennek ellenére lehet toxémiám?

37+3 hkm



2013. máj. 2. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:

140 felett magas a vérnyomás, erre még gyógyszert sem írnak.

Ahoz nagyon durván be kéne dagadva a bokádnak, lábfejednek, lábujjaknak, hogy azt mondd nagyon vizesedsz! Kb. Akkorának kellene lennie a bokádnak mint a térdednek, s ha benyomod az ujjaddal, akkor lyuk kellene hogy maradjon a lábadon, vagyis olyan kellene legyen mint a memória hab, benyomod, ott az ujjad nyoma, de lassan kirúgja magát.

Na meg ha vizesedsz, este több vagy 2-3 kilóval mint reggel..


De még ekkor sem kell hogy toxémia legyen, mert még akkor sem biztos hogy van fehérje a vizeletben!!

Menj el a védőnőhöz, megnézi pisi tesztel, s akkor megnyugodsz!

2013. máj. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez még messze van a toxémiától, akkor toxémia ha tartósan 140/90 feletti a vérnyomás (nem 1-1 alkalommal, hanem napi 5 mérésnél mondjuk 4 felette van és ez több napig fennáll) ÉS durván vizesedsz (ahogy írták napon belül is kilós különbségek a súlyban, meg összességében is heti min.1-2 kg "hízás" ami tulajdonképpen víz), ÉS fehérje van a vizeletben, ezeknek együtt kell fennállni a toxémiához. Nekem első terhességemnél a fehérjén kívül megvolt a másik kettő, mégsem nyilvánítottak még toxémiásnak, vérnyomásra kaptam gyógyszert.

Amúgy gyűrűmet én most a 33. hét óta nem hordom, mert már felhúzni sem tudom reggel (aludni sose szoktam gyűrűben).


39+6 hkm

2013. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor most már nyugodtabb vagyok :)
2013. máj. 2. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!