Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy derül fény a trombózis...

Hogy derül fény a trombózis veszélyre? Mik a jelei?

Figyelt kérdés
Angliában élek, második babámat várom és van egy nem túl szép visszerem, ami most egy kicsit rosszabbodott, ezért gumiharisnyát kezdtem el hordani otthon is (munkába alapba hordok). Kicsit aggaszt ez a trombózis dolog, hogy észre veszem e ha esetleg kialakulna. Harisnyát sem terveztem hordani a nyáron, mert meleg, de most bepánikoltam és elhatároztam, hogy hordani fogom, hogy ne rosszabbodjon jobban a helyzet. Itt nem igen foglalkoznak a visszerekkel, magán visszérdokihoz lehet menni, ami jó sokba kerül... Vérvételből kiderül, hogy van e? Vagy csak akkor ha bedagad a lábam és kemény lesz az ér? Egyébként most fáj a visszerem, de nem kemény és nem dagadt a lábam. Néha forró.... Szeretném ha minden rendben lenne, de nem tudom mit csináljak, hogy abbamaradjon a pánikolásom.

#jel #trombózis veszély
2013. máj. 2. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem majdnem műtét lett abból, hogy a térdhajlatomban bedurrant a visszerem. Azt mondták felületi trombózis. Elkezdett szúrni , aztán annyira fájt, hogy alig bírtam ráállni a lábamra. Forró volt, pirosas lilás.

Megmutattam érsebésznek, szuriznom kellett magam, meg detralexet szedni, és fásliznom lábujjtól combközépig. Polcold fel vagy sétálj sokat.

2013. máj. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy derül fény a trombózisveszélyre? Két fajta trombózis lehet: ha visszered van (gyengék a vénáidban a billentyűk vagy csak sokat állsz-ülsz és amiatt) és abból kialakul egy felületi trombózis (ez látható, előbb sokszor begyullad, fáj) vagy ha genetikai hajlamod van és abból minden jel nélkül kialakulhat pl. mélyvénás trombózis (hirtelen megdagad a lábad, de sokszor vetélések hátterében is állhat ez az ok, ill. súlyos esetben lehet pl. rögtön embólia). De a kettő együtt is járhat. A genetikai hajlamot speciális vérvétellel nézik itthon, a háziorvos beutalhat pl. az angiológiára vagy a haematológiára és onnan utalnak tovább. Ok lehet a gyanúra, ha a családban másnak is volt trombózisa. Ha pozitív az eredmény, "vérhigítót" (Clexane vagy Fraxiparine) kell szurkálni a terhesség és gyermekágy alatt.

Visszérre meg ajánlott a rendszeres mozgás, vénás torna (pl. levegőben bokakörzés), lábfelpolcolás, krémek (terhesen rá kell kérdezni, melyiket szabad), váltózuhany, lehetőleg combtőig érő gumiharisnya reggeltől estig (sajnos minél nagyobb a meleg, annál inkább indokolt). Népi gyógymódként még ehetsz sok szőlőt magjával meg áfonyát. De azért legjobb mindig az orvos.


Viszont: Nekem semmilyen hajlamom és tünetem nem volt - császár után mélyvénás trombózisom lett. Barátnőmnek meg végig durván visszeres volt a lába, sőt már a nemi szerve is - szülés után nyom nélkül elmúlt, nem kapott rá semmit.

2013. máj. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt már trombózisom szülés előtt, úgyhogy 30. héttől vérhígítóval kellett szúrni magam, szülés után 6 hétig. Barátnőmnek visszeres a lába, neki is ugyanígy szúrni kellett magát. Hál'Istennek megúsztuk. Angliában él ismerős, hallottam, hogy nem veszik túl komolyan a terhességet... Jó volna ha megnézetnéd, mert nagyon kellemetlen dolog. Nekem, egyik napról a másikra, iszonyúan bedagadt a lábam, lilás vöröses volt, szó szerint nem bírtam ráállni, és eszméletlenül fájt.
2013. máj. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Most hogy hordom a harisnyát, csak ritkán szúr és fáj egy nagyon picit. De az erek egyértelműen tágabbak.....

Tavaly nyáron voltam érsebésznél megnézetni, akkor azt mondta, még 5 évig is ellehetek így, de jó lenne megműteni.

2013. máj. 3. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!