Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért árt a step aerobik?

Miért árt a step aerobik?

Figyelt kérdés
Sokan írták, hogy a futás, ugrálás, step aerobik nem jó terhesen. Olyan órára szoktam járni, ahol használunk step padot, de nem ugrálós, és csak lépkedek a padra. Az is árthat? Az olyan mintha csak sétálna az ember nem?
2009. szept. 28. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Terhessége válogatja. Lehet, hogy neked, aki mindig is sokat sportoltál, semmi bajod nem lesz tőle. Ugyanakkor egy átlag kismamának nem szokták javasolni, hogy kifullassza magát: mégpedig azért nem, mert a babának oxigénhiánya lesz tőle. Ugyanezért nem szokták javasolni a 2000 méter feletti hegyeket sem: ott meg ritkább a levegő. (Most nem az Abdokban, 5000 m magasan született periu nőkre gondolok...)
2009. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem biztos hogy neked árt ha eddig ezt csináltad. szoktak javasolni ilyenkor pulzus mérő órát, arra mindneképpen kell figyelni hogy nehogy felszökjön a pulzus. a 12.hétig azért én biztos nem mennék a helyedben... én is mozogtam előtte és most is.. bicikli, spinning, úszág, gyaloglás.
2009. szept. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem véletlenül írják, hogy nem ajánlott ilyesfajta mozgást végezni terhesség alatt. Azért nem épp olyan, mint egy sima séta. Ha mindenáron mozogni akarsz, akkor inkább tényleg menj csak simán sétálni, vagy járj kismamatornára, ott biztosan nem végeztetnek olyan mozdulatokat, ami árthat a babának vagy a mamának.
2009. szept. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A rázkódás miatt nem jó állítólag.

De ha valaki tudja helyesen csinálni a step aerobikot és tényleg nem gyors a tempó, akkor szerintem lehet, ha bevállalod. Én már nem mertem járni, bár direkt rákérdeztem az oktatónál, hogy ha babás leszek, járhatok e még. Ő persze nem orvos, de annyit mondott, hogy most köszönt el egy 5 hónapos kismamitól.

Órán én is láttam, hogy néha a stepet nem használta a koreográfiára, hanem tényleg csak lépegetett a földön. Ezzel pihent.

Ennek ellenére én nem mertem járni az első 12 hétben, mert örültem, hogy végre jött a bébi, utána meg már azért nem, mert már növögetett a pocim. Később pedig tényleg nem ajánlják az ugrálós, rázkódós sportokat.


Ja, meg a másik. Én sokat jártam stepre, több évig, nagyon szerettem, de egyszer valahogy olyan rosszul léptem, hogy a step felfordult, én meg a kezemre estem. Nem lett komoly baj, de pár hétig alig tudtam mozgatni a karom. Babásan főleg nem szerencsés elesni. Na nem azért, mert annyira bénáznánk, hanem az egyensúlyérzék is megváltozik.


De ha kezdő stepre jársz, vagy esetleg nem is stepóra, csak az erősítésekhez használjátok, sztem amíg jólesik, és bírod járj. De én azért megbeszélném a dokimmal!!!

31 hetes kismami

2009. szept. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedre válaszolva, hogy miért árt? Ezt nem tudom, de gondolom a rázkódás miatt. Minthogy ugrálókötelezni sem jó terhesen. Legalábbis nekem a dokim a rázkódást mondta, hogy arra figyeljek, hogy ne olyan mozgást válasszak.

Képzeld magad a bébi helyébe... szegény...


De nekünk már évek óta úgy tartják a steperobik órákat, hogy ne ugráljunk, hanem lépjünk. Nem mindegy, hogy milyen az oktatód.

Előző voltam

2009. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Rázkódni, ugrálni nem szoktam, direkt figyelek, hogy csak puhán lépjek (csak alaplépések), ami meg megeröltető azt lazán csinálom. Mindenkinek kellemes babavárást!
2009. szept. 28. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!