Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26+6 hetes ultrahangon 1500...

26+6 hetes ultrahangon 1500 gramm a babám? 29+6 hétnek saccolták, szerintetek melyiket kell nézni? Volt valakinek ilyen nagy eltérés, mikor szültetek?

Figyelt kérdés

Már az elejétől fogva kb. 2 héttel nagyobbnak mérték, de a doki azt mondta, hogy nem kell átírni a szülés dátumát, ez csak annyit jelent, hogy nagy baba lesz...


Szerintetek???


Én nagyon úgy érzem, hogy legalább 2 héttel korábban fog jönni...


Akinek 3 héttel is nagyobb volt a babája, mikor született?



Egyébként méretek:


Bpd: 7,7 cm

Hc: 26,8 cm

Ac: 25,8 cm

Fl: 5,53 cm


Mensi szerint augusztus 2.-re vagyok kiírva ultrahang szerint meg július 13. -ra...



2013. máj. 3. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 12. heti uh-n saccolták 13+1-nek, és azt mondták, hogy azt az értéket kell figyelembe venni.
2013. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kisfiamat végig 2 héttel nagyobbnak mérték, nem változtattak a dátumon. Azért mert nagyobb még nem biztos, hogy előbb jön. Nekem a 40+3 született meg végül és tényleg nagy baba lett 4400 gramm és 56 centi.

A súlybecslés az meg csak becslés, nekem a 36 héten azt mondták normál súlyú lesz úgy 3500 gramm körül. Én nem hiszek már a becslésekben. :)

2013. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szép nagy baba, az biztos!:)

Én, ha a saját tapasztalataimból indulok ki, akkor ez nem csak azt jelentheti, hogy nagy baba lesz, hanem hogy akár valóban előbb ki is fog bújni.

Az én 26 hetes eredményeim ezek voltak anno:

BPD: 71,1 mm

HC: 243 mm

AC: 245 mm

Erre az orvos rámondta, hogy ó, hát ez megfelel a korának. 19 és 12 hetes terhességnél is ennél az orvosnál voltam, mindig azt mondta, hogy ó, hát ez megfelel a korának.

Aztán 33 hetesen kifogtam egy másik dokit, aki közölte, hogy 36 hetesnek felel meg a fiam a méretek alapján. Visszahívott kontroll uh-ra 2 hét múlva, még akkor is 2 héttel nagyobbnak felelt meg, de akkor egy picit valóban visszavett a fiam a növekedésből.

Annyit mondott rá az orvos, hogy nagy baba lesz, nem lesz óriásbaba, de 4 kg körüli súllyal fog születni.

Egészen pontosan egyébként a 38. héten született a fiam 3960 grammal és 54 cm-el.

Hogy nagy volt a fiam, az biztos, de hogy tényleg nem fogant-e meg előbb? Hát szerintem akár előbb is foganhatott...:)

2013. máj. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van más is ami arról árulkodik, hogy inkább a 30. hétben járok, mint a 27. ben, mert már II. fokon érett a lepényem sajnos, és a méhszájam is nyílik.. illetve a mensi alapján számolt 14. héten már éreztem mozogni a babát....


Ettől függetlenül nem baj, hogy már most nagy baba, mert érett a lepényem, és így legalább ha most nem tud úgy fejlődni mint az átlag akkor legalább már kicsit előnyből indul :D...

2013. máj. 3. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyobb volt a kisfiam kb. 3 héttel. Azt mondta a dokim hogy nagy baba lesz vagy hamarabb fog születni. 38. héten született átlagos súllyal. Nem mindig pontos amit mérnek de pakolj össze időben nekünk kapkodni kellett hajnalban!8 hónapos kisfiú boldog Anyukája
2013. máj. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen én is a kapkodás végett kérdezem, mert még most kezdünk el mindent megszerezni, meg pakolni stb. szóval szeretnék időre kész lenni mindennel :)
2013. máj. 3. 12:01
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért még várom a tapasztalatokat :D
2013. máj. 3. 12:45
 8/8 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg téraránytalanság miatt lehet császár, ha ilyen nagy marad??? Nem nagyon szeretném... kedden megyek mondjuk dokihoz és rákérdezek..
2013. máj. 3. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!