Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért bas. Gat anyukám meg...

Miért bas. Gat anyukám meg nagymamám állandóan, hogy mennyit híztam eddig? 28 hkm

Figyelt kérdés

Eddig 7kg-ot híztam. Nem zabálok, próbálok többször keveset, és egészségeset enni, de sajnos eleve 100 kg-val indultam mert pajzsmirigy gyulladásom van, ami csak most derült ki a terhességem elején...


Az orvosom és a védőnőm se mondott soha egy rossz szót se.. sőt még a védőnőm mondta is, hogy nem sok ez!


Ettől függetlenül anyukám meg nagymamám, már az idegeimre mennek, hogy minden alkalommal megkérdezik, mert hogy ők csak 5 kg-ot híztak összesen és arra is azt mondták, annak idején, hogy sok...


Most erre mit mondjak?? Én megmondom az őszintét, hogy engem nem érdekel... eddig nem érdekelt senkit, hogy 2 év alatt 40 kg-ot híztam.. most miért olyan fontos nekik, hogy 5 vagy 15-kg-ot hízok terhesség alatt?


Úgy vagyok vele, hogy ha megszületik a babám, mindenképp le akarom majd adni ezt a súlytöbbletet, de addig nem gondolhatja senki komolyan, hogy fogyózni fogok?


Vagy most nem is nagyon értem mit akarnak ezzel elérni, hogy mindig kérdezgetik, meg mondogatják hogy "jaj jó sok, engem már 5 kg-ért is bas..ogattak"..

Vagy jobb lenne ha engem is ütlegelnének az orvosok meg a védőnő?


Egyébként elég nagy a babám.. (nincs baj a cukrommal), de már most másfélszerese az átlagnak...


2013. máj. 6. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs miért csinálják ezt. 8-12 kg körül normális a szülésig felszedett kilók száma. Én 30 hetesen 6 kg-nál tartok, anyám mégis piszkál, hogy nem sok ez? Basszus, ő 30-at hízott, ami viszont rengeteg!!! Hol vagyok én ahhoz képest, már elnézést? 67 kg vagyok 170 cm-hez..

Egyébként képes mindenért b@szogatni. Irigy, mert ő az öcsémmel végighányta a terhességét, én pedig csak egyszer hánytam, és a 4. hónapra szinte teljesen megszűntek a rosszulléteim. De ha pl. a derekam fáj, és meg merek nyikkanni, rögvest a fejemhez vágja, hogy én vállaltam, ez ezzel jár. Az eszem megáll tőle.

2013. máj. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mintha az enyémet hallanám... :D Ő is pont ilyen... :D De ők is csak az 5 kg-val dobálóznak, de mikor megkérdezem, hogy és a másik terhességnél mennyit híztatok, mind a ketten 20 kg- fölött... :D

Csak nem értem mit akarnak??? Miért kell hülyeséget kérdezni ill. mondani, ha okosat nem tudnak?


Meg nem értem mi a baj tényleg ezzel a 7 kg-mal.. én jól érzem magam, az orvos nem szólt egy szót se.. nem gondolom, hogy sok lenne...

2013. máj. 6. 15:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is féltékenység. Az enyém azzal akasztott ki, hogy amikor kiderült fiam lesz, akkor azt mondta, "na, nem baj, bár lányt vártunk" - neki két lánya van... - őt meg ezzel cseszegették. Ezért nem értem, ő miért csinálja, hiszen átélte ezt.

Én megvonom a vállam és igyekszem túltenni magam rajta. De úgy bevágom majd annak idején az idősotthonba, mint a huzat! :)

2013. máj. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én eddig 22-3 kil=ot híztam 31. hétben vagyok, nem zabálok, rendesen eszem, cukrom rendbe, csak nagyon sok a víz rajtam, és a párom nagymamája is folyton megjegyzéseket teszi, puffadt az arcom, meg jo szélesw leszek még szülésig... nem hanyagolom el magam, de ez van, orvosom és védönöm sem mondanak semmit, mert minden eredményem jo, csak anyit hogy igyak sokat és ne sozzam az ételt... normális hogy egy terhes nö hizik, diétázni pedig tilos, ne törödj a beszolásokkal...
2013. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tényleg azt nem is írtam, hogy nagyon vizesedek... szóval így meg végképp nem tartom soknak... Tényleg csak azt nem értem, hogy ha engem nem zavar (ha több lenne az se zavarna) akkor őket miért zavarja? Nekik kell majd leadni? Vagy a súlyommal élni?
2013. máj. 6. 16:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól van, látom nem csak én vagyok megáldva ilyen rokonsággal. Engem apósom piszkált egyfolytában, de gusztustalan stílusban! Nem válogatta meg a szavait! 18 kg-ot híztam összesen. Tudom, hogy nem kevés, de ez van. Úgy voltam vele, hogy nem vonok meg magamtól semmit a várandósság alatt. Eleget koplaltam előtte, mert hajlamos vagyok a hízásra. :( Azt vágta a fejemhez a kórházban a szülés napján, hogy egy élet is kevés lesz ahhoz, hogy ezt a hatalmas súlyt leadjam. Akkora leszek szülés után is, mint egy bálna. Hát legszívesebben pofán vágtam volna párszor, de túl toleráns vagyok. :) Ne foglalkozz velük!!!
2013. máj. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Lues ***** válasza:
Sziasztok! Szerencsére engem (még) nem piszkálnak, de lehet, hogy fognak. Most vagyok 24 hetes és eddig tök jó volt, havonta 1-2 kg jött fel. Pont ma voltam védőnőnél és a mérés szerint 4 hét alatt 5 kg-ot híztam. Most tartok így +10 kg-nál. Nekem azt mondta a védőnő, hogy vigyázzak, elvileg már most elértem a maximális 10 kg-ot, amit terhesség alatt hízni lehet. Figyeljek oda, hogy szénhidrátot kevesebbet egyek, ne egyek kenyeret, kelt tésztákat meg ilyeneket. Ebben csak annyi a furi, hogy egyáltalán nem eszek többet és mást, mint eddig. :(
2013. máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én meg azt mondom mindenkinek, hogy aki tudja magáról, hogy odafigyel, magyarul nem zabál... az nem nagyon tud többet tenni.. max. mozogni tud, sokat sétálni, de én még ettől is el vagyok tiltva... mármint feküdnöm kell, de azért sétálhatok :D

Ez is szerintem egyéni kérdés, van aki összesen 2kg-ot hízik, van aki meg 25 kg-ot.. és még se zabál...

Csak nem tudom miért pont a kismamákat zargatják ezzel, mikor a sok túlsúlyos is megy orvoshoz és még se mondja nekik, hogy ejnye-bejnye fogyni kéne...

2013. máj. 6. 19:19
 9/9 byby5 ***** válasza:
100%

Én most vagyok 36 hetes és eddig 13 kg jött fel rám.Nem 50 kg-ról indultam amúgy sem szóval voltak tartalékaim!! :D Szerintem amíg a babát nem veszélyezteti addig senkinek nem volna szabad megjegyzéseket fűzni a kismama súlyához, eleve nem vagyunk egyformák van aki 6 kg-t van aki 26 kg-ot hízik a 9 hónap alatt...NA ÉS??? a baba jól van?te jól érzed magad?Akkor meg?? Nehogy már a 9 hónap arról szóljon hogy minden evés után szaladjunk a mérlegre hogy Úr Isten most híztam 20 dkg-t!!!!Sétálni kell, kicsit tornázgatni és nem kell éjszaka megenni egy fél marhát!Szerintem ha ennek eleget teszel és nincs betegséged(cukor, vérnyomás...stb) semmi baj nem lehet!

Jó babavárást!!

2013. máj. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!