Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meddig szeditek a terhesvit...

Ti meddig szeditek a terhesvitamint?

Figyelt kérdés

26hetes vagyok,a szonográfus szerint szép fejlett a baba korához képest.Tudom megoszlanak a vélemények,akár orvosok között is h a vitamin szedése következményeként esetleg nagyobb súlyú babák születnek-e.Egyáltalán nem akarok igazságot tenni ebben,de arra gondoltam h mi lenne ha ezentúl 2naponta szedném kb 2 hétig (ennyim van még) majd utána teljesen elhagynám.Pharmaton Matruelle-t szedek egyébként.Szerintetek?

Köszi!


2013. máj. 10. 07:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én a 24.hétig szedtem a gravidát napi 1x,mellette a folsavat.

3950grammal született 40+10 napra.

2013. máj. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A 12. hétig. Addig alakul ki az összes betegség, ami ellen állítólag véd a vitamin. Tovább csak folsavat szedtem, az nagyon fontos. 18. héten megkérdezte a doki, hogy ugye már nem szedem a vitamint, mert akkor elég nagy baba lesz.
2013. máj. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
12 hétig, aztán nyár is lett, rengeteg mindent tudtam enni:-)
2013. máj. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem 29 hetes UH-n mért értékei egy 31 hetesnek feleltek meg, na akkor döntöttem úgy, hogy elég a vitamin, csak vas+folsavat szedek én is. Az előző is 3.85-tel született, de már most is mindenki szörnyülködik, hogy milyen nagy már a hasam, pedig még csak 34 hetes vagyok, de mindenki azt hiszi, most fogok szülni.

Azt nem tudom, van-e összefüggés, de az orvosom is azt mondta, az utolsó 3 hónapban már nem muszáj szedni.

2013. máj. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Végig szedtem, a végén főleg magam miatt. 3100 gr-al született a babám 39+0-ra.
2013. máj. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Folsavat meddig érdemes szedni???
2013. máj. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
49%

25 hetes vagyok, és ugyanezt a vitamint "szedem". A védőnő még javasolja, hogy szedjem csak, viszont gyakorlott kismama ismerősök mondják, hogy elég, ha heti 1-2 szemet szedek, mert nekik is az a tapasztalatuk (többgyermekes anyák), hogy terhesvitamin szedése alatt a babájuk tényleg átlagon felül nagy lett, míg akinél a 12. hét után mérsékelték, átlagos súllyal születtek. Nekem is ezt javasolták, és miután az orvos és a szonográfus is azt mondja, hogy egészséges, szépen fejlődik a baba, én a megmaradt Pharmaton-t szépen heti 1-2 (néha 3) alkalommal szedem. Mivel kaptam egy ajándék havi adagot, így az már a szülésig és utána is kitart. Egyébként én a 15. héttől kezdve szedem így, szórványosan, és azóta is úgy fejlődik, ahogy kell. De ha már nem lenne belőle, én se szedném.

Szóval, szerintem is nyugodtan elhagyhatod, helyette akár szedhetsz sima multivitamint, vagy itt a jó idő, természetes vitaminforrásokból is tudsz már válogatni. (Alma, eper, még van banán, narancs, jön a szőlő, de zöldségekből is sokféle van.)

2013. máj. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Végig szedni fogom és szoptatás alatt is. A mostani élelmiszerek tápértékében nem bízom, nem olyanok, mint gyerekkoromban nagymamámnál, semmi ízük nincs, sem a gyümölcsöknek, sem a zöldségeknek. Sokat olvastam utána, nincs egyetlen tanulmány sem, ami alátámasztaná a nagyobb súlyt vitaminszedés esetén.
2013. máj. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A vitamint amúgy is szedni kell!! Magad miatt is! Hogy ne legyél tápanyaghiányos! Köztudott,h. a legnagyobb többségben a szülés utáni depressziót is súlyos táp/ásványi anyaghiány okozza! Nem terhesen is jó vitaminokat szedni:))
2013. máj. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
2013. máj. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!