Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy működik az orvos választá...

Hogy működik az orvos választás? Mikor illik fizetni? Mikor kell fel kérni, hogy legyen az orvosom? Nálatok hogy volt? Minden tapasztalat érdekel.

Figyelt kérdés
A dokimnak nincs magán rendelése, végtelenül rendes aranyos kedves, ezért választottam őt. Az a hír járja, hogy nem egy pénz éhes fajta. De én még is szeretnék neki pénzt adni mert hát még is csak így működik ez. 12 hetes vagyok, sokat voltam már nála (5-6 alkalom) milyen időnként illik neki pénzt adni? Hány hetesen kell felkérni, hogy legyen az orvosom? Hogy kell rákérdezni, hogy mennyi a tarifája?

2013. máj. 10. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekünk az elejétől egyértelmű volt, hogy ő az orvosom. Megadta a magán telefonszámát, bármikor hívhattam, amikor 29 hetesen bekerültem visszatartásra, minden nap bejött hozzám megnézni, és én is automatikusan azt diktáltam be a felvételnél, hogy ő az orvosom. Konkrétan nem beszéltünk róla, de amikor közeledett a szülés időpontja, akkor az egyik vizsgálat után megkérdeztem tőle teendőket, hogy mi hogyan lesz, ha beindul a szülés, és megkérdeztem, hogy őt mikor értesítsem, mert természetesen szeretnénk, ha bent lenne. Ő azt mondta, hogy majd ha a szülőszobán is úgy gondolom, akkor értesítik majd a kórházból, mert volt már olyan, hogy a kismama utolsó pillanatban meggondolta magát. Így is lett, bementünk szülni, és amikor az ügyeletes látta, hogy ebből tényleg szülés lesz, pár óra van hátra, akkor behívták őt is. Amikor hazamentünk a kórházból, akkor fizettünk neki.
2013. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk ez elég érdekes volt, egy ismerős ajánlotta a dokit, elmentünk hozzá, megvizsgált, megállapította a terhességet, majd a vizsgálatok végén a párom nekiszegezte a kérdést:

Jogász a végzettségem, úgyhogy ha valami bajuk esik, akkor a gatyáját leperelem! Vállalja?

A dokim meg simán igent mondott.

Azóta már kettőt szültem nála, mindig nagyon rendes volt velem, velünk, és azóta is mindig hozzá járok.

2013. máj. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mondd el neki még most az elején, hogy szeretnéd, ha ő "vinni végig" a terhességedet és szeretnéd ezt meghonorálni neki, mi a módja ennek.

Lehet, hogy nem fog pontos összeget mondani, de szerintem akkor is minden alkalommal "illik" valamennyit adni neki.

Nyilván, ha nincs magánrendelése és nem ott fogad, akkor nem kell nagyon túlzásba vinni.

A szülést meg előtte beszéld meg vele.

Nekem pl. magánorvosom van és csak a 37. héten beszéltünk konkrétumokról, többek között a tiszteletdíj mértékéről is:)

2013. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!