Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ügyeletes orvosnál szülök,...

Ha ügyeletes orvosnál szülök, kell adnom pénzt? Szokás adni ilyenkor?

Figyelt kérdés
Ilyenkor éreztetik az orvosok, hogy fizetni kell vagy egyáltalán nem?
2013. máj. 10. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem ügyeletes orvosnál. Először, aki bent volt doki, nagyon lelkiismeretes volt, szinte végig mellettem volt, pedig semmi baj nem volt. Mindennap bejött a kórterembe, megnézte a varratokat, mikor hazamentem mondta, hogy a külső varratokat kiveszi, mert úgy jobb lesz nekem. Szóval teljesen meglepődtem. Mikor kivette a varratokat, akkor adtam neki egy 20 ezrest, de ha nem adok , akkor is ugyanolyan kedves lett volna, mivel honnan tudhatta volna, hogy kap, vagy nem kap pénzt. Persze, lehet épp azért volt kedves, mert pénzt akart, de nem látszódott rajta és nem is éreztette.

Második babámnál is egy nagyon jó doktornőt fogtam ki, de őt a szülés után akkor láttam, mikor kiengedtek, besurrant egy percre a szobába, megkérdezte hogy vagyok, de nem nézte meg a varratokat, semmi, aztán ki is viharzott a szobából. Nem is adott lehetőséget, hogy pénzt adjak neki, így ő nem kapott.

Tehát, nem kell pénzt adj, csak akkor ha te úgy gondolod, hogy megérdemli az orvos és szeretnél pénzt adni neki.

2013. máj. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A TB orvosnál miért kellene fizetni?
2013. máj. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ügyeletesnél szültem, nem kapott pénzt, meg se érdemelte volna, alig volt bent a szülés alatt is. gondolom azért mert érezte hogy nem fog pénzt kapni...nem éreztette, egyszerűen csak nem foglalkozott velem. de nem is bánom, a szülésznő ott volt, és nagyon hálás vagyok neki, ő jobban megérdemelte a pénzt (neki adtam)
2013. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Az orvos miert is lenne bent (ugyeletes) ha nincs komplikacio? Sima szulesnel altalaban szuleszno van csak! Tehat ez nem kulonleges hogy a doki nincs bent, ne haragudj elozo valaszolo de 4 gyereket szultem egyiknel se volt orvos bent mert nem kellett. A szulest szulesznok vezetik. Azert vannak. Ha annak akarsz adni penzt kedves kerdezo adjal, de nem kotelezo. Anelkul is le fogjak vezetni a szulesed...
2013. máj. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én adtam neki, mert nagyon kedves volt. Abszolút nem éreztem, hátrányát, hogy nem fogadott dokinál szültem. Megérdemelte. Ez olyan dolog, hogy nem KELL adnod, mert ügyeletes, a munkáját végzi. A másik, hogyha úgy érzed megérdemli és van rá kereted, akkor annyit adsz, amennyit tudsz és jónak látsz. Az enyém fiatal, kezdő doki volt. Láttam rajta, hogy mennyire örült neki. :)
2013. máj. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát az erős hogy ügyeletes dokinál szültem volna,mert a végére ért be,vagy épp ott sem volt,csak varrni ugrott be. A szülésznő csinált mindent.

Soha senkinek sem adtam pénzt mert megfizetik Őket/ az,hogy keveslik a bérüket,aránytalannak tartják a kórházban töltött órákhoz képest már más dolog.

2013. máj. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ja,és egyszer sem éreztették,hogy kellene adnom,sem a szülésznő,sem a doki- 4x szültem,ebből 1x nem értem be időben
2013. máj. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az orvos fizetésért dolgozik a kórházban. Az ügyeletes orvos további feladata, hogy a nála szülteket hazaengedésig követi (varratszedés, vizit, stb.). Ha vki ezért szeretne hálálkodni hát tegye.

Mi a szülésznőknek vittünk ajándékot és az osztály dolgozóinak.

2013. máj. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!