Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az abortusz csupán nőgyógyásza...

Az abortusz csupán nőgyógyászati kérdés? Valóban emberi jog, sőt női jog az abortusz?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem ezt, mert szerintem baromira nem. Viszont kíváncsi vagyok a véleményekre.

Ugyebár az aktus után létrejön a zigóta, ami gyakorlatilag már az embrió, vagyis egy új élet. Tehát ha az aktus után csak pár nappal DNS mintát veszünk az embrióból, akkor az nem az anya DNS-ével, nem az apa DNS-ével fog megegyezni, hanem a megszületendő babáéval. Szóval az már egy különálló élőlény. Ráadásul emberi lény. Attól függetlenül, hogy az édesanyától függ az élete. Szóval miért nem tekintik gyilkosságnak, hiszen az abortusz gyakorlatilag egy emberi lény életét oltja ki. Miért tekintik ezt az anya személyiségi jogának, hogy megöletheti saját gyerekét? Miért nyomják le a torkunkon azt a hazugságot, hogy az embrió és magzat a nő testének a része? És ezért bármit megtehet vele. Holott egyértelműen nem a nő testének része, hanem külön élőlény. Sőt, ami a magzatnak fáj, az az anyának fizikailag nem fáj, mert nem a része. Szóval ez a dolog számomra annyira strucc politikának tűnik. Azt hiszik, hogy azért nem gyilkosság, mert nem akarják, hogy az legyen. Pedig nem attól lesz valami gyilkosság vagy nem gyilkosság, hogy azt akarjuk-e vagy sem. Ez nekem annyira kényelmi kérdésnek tűnik. A társadalom számára egyszerűen kényelmesebb azt mondani, hogy legyen abortusz, mert akkor annyival kevesebb gond van a nem várt gyerekekkel. Pedig gyakorlatilag így emberi élőlények millióit gyilkolják meg évente. És mielőtt valami ellenvéleményt írsz, légyszi egy fél percre légy hálás szüleidnek, hogy téged vártak és nem gyilkoltak meg mielőtt megszülethettél volna.


2013. máj. 10. 23:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/87 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom mi értelme van, minden este egy ilyne provokatív kérdést feltenni.


Tessék itt egy videó ezt nézegesd inkább.

http://www.youtube.com/watch?v=UiF3LK5gx6g

2013. máj. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/87 anonim ***** válasza:
36%

Mert hiába van külön dns, az még nem egy érzp lény, abban a korban mikor az abortusz elvégzik.

Ilyen alapon a téged épp megcsípő szunyogat se csapd agyon.

2013. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/87 anonim ***** válasza:
39%

Hát tudod, Te vagy a szúnyog-szintű, ha így gondolkodol, kedves hozzászóló!!!


Kérdez,én Veled értek egyet, de itt ezért llandóan lepontoznak, leugatnak, hozzászólásokat törölnek!!!! Ennyit az ember élethez való jogáról, a méltóságról, civilizációról...

2013. máj. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/87 anonim ***** válasza:
45%
Én az első válaszoló vagyok és én is egyet értek a kérdező elvével. De nekem mégis olyan visszás amikor másokat meg akarunk győzni az elvünkről. Mindenkinek a saját életével, döntéseivel kell együtt élnie, ezért úgy gondolom senkinek semmi joga beleszólni más döntésébe
2013. máj. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/87 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó: most akkor az emberi élet egy relatív / relativizálható érték???

Akkor abba sem szólhatunk bele, ha megölöd anyádat... Merthát szerintünk érték az ő élete, dehát a te döntésed, nem szólhatunk bele...

2013. máj. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/87 A kérdező kommentje:

Kedves 1. hozzászóló: Ismerem a videót és részben annak hatására gondolkodtam el ezen a dolgon. Kár, hogy egy normál kérdésfelvetés, vitakezdeményezés provokatívnak számít. Ebből is látszik, hogy mennyire nincsenek rendbe téve a dolgok e témában. Egyesek halálosan ingerültek lesznek amint csak valaki megkérdőjelezi jogukat abortuszra.


Kedves 2. hozzászóló: 9. héttől kezdve már érző lény, legalábbis van szíve és szívverése, van fájdalomérzete. Na most a 9. hétben még lazán végeznek abortuszt. Sőt egyes országokban 7-8 hónapos terheseken is végeznek. Nézd meg a videót, amit az 1. hozzászóló linkelt be!

A szúnyogot lecsapom. Viszont az embrió emberi élőlény. A magzat meg még inkább.


Kedves 3. hozzászóló: Így működnek a dolgok... :S


Kedves 1. hozzászóló (2): Én most nem meggyőzni akarok senkit, hanem egyszerűen kíváncsi vagyok mások érveire, logikájára, hogy miért mondják, hogy nem gyilkosság az abortusz, ezért tettem fel ezt a hú de "provokatív" kérdést. Az a baj, hogy annyira de annyira bugyuta képeket és hozzászólásokat szoktam ezzel kapcsolatban látni facebook-on is, hogy látszik róla, hogy az illetőnek fingja sincs a dologról. Ez látszik a kedves szúnyogos hozzászólóról is, de ez látszik arról az ismerősömről is, aki facebook-on azt írta gúnyosan, hogy ha az abortusz gyilkosság, akkor ha orálisan elégíti ki a barátját úgy hogy lenyeli az ondót, akkor most ő kannibál-e. Na most ez az illető nem tudja, hogy az ondó még nem emberi lény; a DNS-e ugyanaz, mint a férfié. Ahogyan a petesejt DNS-e is ugyanaz, mint a nőé. Onnantól számít külön emberi lénynek, amikortól a petesejt és a spermium egyesül zigótává és a DNS már a megszületendő babáéval egyezik meg. Én nem meggyőzni akarok, csak tényeket közölni. Mert úgy gondolom, hogy azzal is bajok vannak. Itt óriási méretű fejünketahomokbadugás van a társadalom kényelme érdekében.

2013. máj. 11. 00:40
 7/87 anonim ***** válasza:
14%

"Akkor abba sem szólhatunk bele, ha megölöd anyádat... Merthát szerintünk érték az ő élete, dehát a te döntésed, nem szólhatunk bele..."


Nem sok kérdést olvastam ilyent, de engem nem kell meggyőzni.

2013. máj. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/87 anonim ***** válasza:
2013. máj. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/87 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként akik ennyire abortusz ellenesek, elgondolkodhatnának pár dolgon, miylen élete lenne a gyereknek ha megtartanák. A másik fontosabb ami üti az érveiket. Ha annyi idősen megszületne életképtelen lenne, tehát még nem egy emberi lény.
2013. máj. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/87 anonim ***** válasza:
55%

"Ha annyi idősen megszületne életképtelen lenne, tehát még nem egy emberi lény."


A rendes időben megszületett gyerek is életképtelen ha nem elégítik ki az igényeit, az is meghalna ha nem etetnék meg.

2013. máj. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!