Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem Magyarországon élek és...

Luna82 kérdése:

Ha nem Magyarországon élek és dolgozok de magyar állampolgár vagyok, állandó lakcím és biztosítás nélkül, járhatok-e M. O. -ra terhesgondozásra ill. szülhetek-e ott? És ha lenne állandó lakcímem, akkor mi a helyzet?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Biztosítottnak kell lenni (munkaviszony, fizeted a B-t vagy munkanélküliként vagy regisztrálva)vagy szociálisan rászorulónak, akkor járhatsz ingyenesen. Legalább is én így tudom.
2013. máj. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs állandó lakcímed, akkor nem.


De nem is értem: dolgozol valahol külföldön, és MO_ra jönnél havonta a vizsgálatokra?

2013. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, mert 3 km-re lakok a magyar határtól. :) Nemrégen lettem magyar állampolgár és még nincs bejelentett lakcímem... Arra gondoltam, h ha lenne akkor ott munkanélkülinek számítanék, nem? Nálunk, számukra is ingyenesen biztosítják ezeket a dolgokat. Magyarországon azonban magasabb szintű az ellátás, azért nem lenne rossz...
2013. máj. 11. 18:32
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Kérdezd meg a hivatalos szerveket.


Remélem, nem.

2013. máj. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A munkanélküli segélyt Magyarországon max 3 hónapig adják. De ehhez is kell több éves bejelentett munkaviszony. Ha csak bejelented magad, hogy nincs munkád, akkor nem jár semmi és a TB-t is fizetheted magad után. most kb 6ezer Ft/hó. Az állandó lakcím azért kell, mert ez alapján "kapsz" orvost és a védőnőt is. A védőnő elég sokszor megy ki látogatni. Nem hiszem, hogy külföldre kimegy.


Pontosat az illetékes hivataloktól tudsz kérni, mint pl. a Munkaügyi kirendeltségek.


1-es voltam

2013. máj. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A védőnő nem feltétlen az állandó lakóhelyeden kell, hogy ellásson. Ha van tartzkodási helyed, és valóban ott is tartzkodsz, akkor bárhol ellátnak.
2013. máj. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem akarok én semmilyen segélyért sem folyamodni, csak gondoltam hátha lesz egy ki előnyöm ebből a kettős állampolgárságból. Erről a 6 ezer ft-ról pedig azt hallottam, h egy évig kell fizetni és utána kap az ember taj kártyát.
2013. máj. 11. 20:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Tb-t egész életedben fizetni kell, vagy a munkabéredből vonják vagy te fizeted be a Nav-nak. Ez jelenleg havi 6600Ft.
2013. máj. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Állampolgárságnak ehhez nincs köze. EU-s országban dolgozol? Akkor lennie kell ott olyan biztosításodnak, ami érvényes Magyarországon is, mégpedig az orvosilag szükséges esetekre. Azt, hogy a kezelés orvosilag szükséges-e, a kezelőorvos dönti el, tehát nagyrészt rajta múlik, hogy kapsz-e ellátást. Ha mondjuk beindul a szülés, és éppen Magyarországon vagy, akkor nyilván orvosilag szükséges, hogy ellátást kapj. Akik itt a magyar TB-kasszát féltik, azok jó, ha tudják, hogy ilyen esetekben a biztosítási jogviszony szerinti ország biztosítója fizeti a számlát.
2013. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!