Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Húgom kinn lett terhes, de...

Húgom kinn lett terhes, de nincs férjnél, /élettársával mentek ki dolgozni/ Ha megszületik a kicsi angol állampolgár lesz. E? Hogy lehet elintézni, hogy az apja nevére kerüljön? Ha valaki tud segítsen.

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kinn nem tudom, van-e valami külön neve, de itthon apasági nyilatkozat kell. Gondolom kinn is van valami ilyesmi. Maximum más a neve.
2011. szept. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez fugg attol, hogy mennyi ideje el(gondolom) Angliaban, hogy milyen allampolgarsagu az apuka, vagy mennyi ideje dolgozik ott az apuka.

Az apasagi nyilatkozat ott egy kicsit mas. Nem kell kulon nyomtatvanyt kitolteni, csak az anyakonyvezesnel kell alairnia az apukanak is.

2011. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem kettös àllampolgàr lesz ha bemennek a nagykövetségre szerintem ott segiteni fognak nekik. nàlunk ugy van ha nincs féjnél akkor az anyja nevére kerül a gyerek.(svàjc)vagy te is utànanézhetsz itt a neten http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-.. ezt talàltam neked :)
2011. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan nem lesz angol állampolgár,ahhoz X évnek kell eltelnie,hogy megkaphassa.Egy apasági nyilatkozatot kell tenni és az anyakönyvezéskor az apa vezetéknevét kapja.Nem bonyolut dolog.
2011. szept. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem kapja meg az angol állampolgárságot, és nem lesz kettős állampolgár.

Magyar állampolgár lesz és ahhoz, hogy a párja vezeték nevét kapja a gyerek, nyilatkozatot kell tenniük.


Azért, mert valaki elköltözik másik országban és ott szül, attól még nem kap a gyereke állampolgárságot.

Csak akkor, ha a szülők egyike azon ország állampolgára vagy letelepedési/állampolgárságit megkapják.

De, ehhez több évre van szükség.

2011. szept. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

15:02!

A parom is es en is magyar allampolgarok vagyunk, a kislanyunk megis ir allampolgar. Ehhez csak annyi kellett, hogy bizonyitsuk, hogy legalabb az egyikunk 5 eve itt el es dolgozik.

2011. szept. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
utolsonak van igaza, nalunk is igy van ill volt!!
2011. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%
en magyar allam polgar vagyok a parom Lengyel ,.es itt elunk kint Angliaban .,en 2 eve a parom 7 eve a kislanyom aki 2 het mulva vilagra jon britt allapmolgar lesz kerhetnenk a magyart is mivel edes anya utan ezt lehetseges .,de mi nem akarjuk .,szoval szamit az ev .,hogy mennyi ideje elnek itt kint.,
2011. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Ezek a valaszok engem is erdekelnenek, hisz en masfel eve, a parom pedig mar 5 eve elunk Angliaban. En epp most vagyok terhes, es ugy tudom hogy nem lesz angol allampolgar, es nem lesz kettos allampolgar sem (nekem ezt mondta a vedonom). Nekem es a paromnak is hivatalos munkank van. Hogy kell pontosan igazolni, csak hivatalos 5 evet fogadnak el??? Aki tud biztosat kerem irja meg. Koszonom :)
2011. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ez engem is érdekelne, én is most vagyok kismama, és hallottam, hogy ha mind ketten magyarok vagyunk a baba is az lesz. Kivéve ha egyikünk itt él 5 éve, és igazolni tudja.

Hol és hogyan kellett bizonyítani, hogy egyikőtök 5 éve itt él, és dolgozik?

2011. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!