Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem szedett terhes vitamin...

Aki nem szedett terhes vitamint annak mennyivel született a babája? Mennyit hízott? Nem bántátok meg h nem szedtétek?

Figyelt kérdés

nem lett vitaminhiányotok ? szoptatás alatt nem hullott a hajatok ?


köszi!!


2013. máj. 12. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Most 2. terhességem alatt alig szedtem vitamint...eleinte még csak csak,de inkább csak folsavat,aztán a 3.hónapban vettem egy 60 db-os multivitamint(nem kimondottan terheset) és nem fogyott el a végéig.

Kisfiam igaz korábban jött picit,a 36.héten(de ez erős front miatt nem vitaminhiány miatt)a súlya megvolt(2600g) meg a hossza is,azóta is szépen fejlődik,lassan 6 hónapos,minden rendben vele.

A hajam hullik,de az első fiam után is hullott,vele végig szedtem vitamint.Most amúgy kevésbé hullik,talán mert rendszeresen iszom pici vörösbort...

Szoptatni tudok hála Istennek.

2013. máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én szedtem terhes vitamint,de úgy hullott a hajam szoptatás alatt,hogy csak na..:D
2013. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van,csak folsavat szedtem az elején.A lányom a 37.héten 2860gr 52cm született,a fiam kiírta napon 3420gr 54cm
2013. máj. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A hajhullas nem a vitaminhiany v a szoptatas miatt van. Az mindenkinek hullik, akar szoptat akar nem, akar szedett vitamint, akar nem.

Ez azert van, mert a terhesseg alatt viszont nem hullik es besurusodik a haj, terhesseg utan viszont szepen fokozatosan visszaszerzi a terhesseg elotti allapotot. Csak hat sok haj hullik, mert tobb a haj is.

2013. máj. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én végig szedtem vitamint, 20 kilót híztam (bevallom, nem diétázam, de nem is volt farkasétvágyam, a vitamin nem okozott falási rohamokat, nem kívántam semmi furcsát sem) - a +20 azért lett, mert bevizesedtem a forró tavaszi, nyári napokon, 12 mínusszal jöttem ki a kórházból, ennek zöme víz volt :)

Baba 3 kilós volt, nem lett a vitamintól óriásbébi.

És ahogy írták, szoptatás alatt bizony hullik a haj, ill. nekem inkább a szoptatás után kezdődött, majd fél évig tragikus volt, de aztán mégsem lettem kopasz, csak a fehér kádban volt rettenetes a látvány :)


Én inkább javaslom, ha tudsz, szedj vitamint, szerintem a Gravida jobb, komplexebb, én szoptatásnál már ezt szedtem, jobb a szaga is (a másik népszerűnek szörnyű B-vitamin illata van).


2 és fél égig szoptattam, addig szedtem a Gravidát, majd kis szünet, és most ennek a cégnek egy multivitamin készítményét szedem úgy 2 naponta (mert midig elfelejtem), a gyerekneveléshez is kell extra energia :DDD

2013. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a második babánál folsavat szedtem, mert elég kevés idő (10 hónap) volt a szülés és a következő terhesség között.

Az elsőszülött 3700 gr, a második 4100 gr, mindkettőt a kiírt nap után majdnem két héttel szültem.Mindkettő egészséges, azóta is a nagykönyv szerint fejlődnek.


Hízni sokat híztam mindkettőnél:) Pedig nem ettem duplaannyit, mint előtte. Nem bántam meg, h nem szedtem, szerintem ez nagyrészt marketing, mint majdnem minden "kötelezően ajánlott" termék a kismamák és babák körül.

A hajam hullott, de nem jobban, mint mondjuk egy különösen stresszes vizsgaidőszakban.

2013. máj. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En nem szedtem vitamint, 23 kilot hiztam es 3440 gr lett a babam.
2013. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!