Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A ClearBlue terhessegi teszt...

A ClearBlue terhessegi teszt mennyire megbizhato es 3- 4-5 hetes terhesseg eszreveheto mar?

Figyelt kérdés

Szeretnem ha olyan kismamak valaszolnanak akik hasznaltak!Mennyire volt pontos a kicsi "koranak" a meghatarozasa? Szombaton tudtam meg hogy kisbabam lesz (felfazashoz hasonlo tunetekkel mentem orvoshoz) Korai meg nagyon, az uh-n csak saccoltak hogy az lehet de a vervetelbol kiderult hogy itt van :-) Mivel nem tudtak mondani idot vettem 2db ClearBluet, megcsinaltam es 4-5hetet mutatott mind a 2...ha valoban 4-5hetes vagyok az orvos miert nem tudta? Vagy ilyenkor meg senkinek sem latjak?(Bar en kifejezetten tudom mikor johetett ossze a pici annak pedig holnap lesz 4hete)Nem ugyanazon a napon vegeztem el a teszteleseket.

EKoszonom a valaszokat.(Elso babavaras, sajnos meg tapasztatlan vagyok).


2013. máj. 15. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kifejezetten tudod hogy 4 hete jött össze a baba, akkor miért kérdezed hogy a 4-5 hetet mutató ClearBlue mennyire megbízható?
2013. máj. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hüvelyi uh-n már látnia kell az orvosnak 4-5 hetesen is és akkor a méretéből meg tudja állapítani, hogy kb mikor jöhetett össze.
2013. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves elso!Azert mert en biztos vagyok benne nem biztos hogy ugy van, tovabba azt olvastam amit a masodik hozzaszolasban is hogy akkor mar latnia kellene az orvosnak valamit.

Ezert kerdeztem de hiaba mert nem a kerdesre kaptam toled valaszt ;-) S ahogy emlitettem nem vagyok jartas ilyen teren, ezert erdeklodom.

2013. máj. 15. 17:34
 4/7 Papajácsja ***** válasza:
én először 6hét+2 naposan voltam a dokinál akor egy pulzáló 2mm-es kis bogyóka látszott szóval akár az is elképzelhető hogy tényleg nem látni még a hüvelyi uh-on sem a picit. Várj még kicsit és akkor már biztosan látható lesz majd :) 17 és fél hkm
2013. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves masodik valaszolo. Eloszoris koszonom a valaszt.

Pontosan ezert kerdezem,mashol is olvastam hasonlot hogy mar a huvelyuh-n latszodik valami ilyenkor.

Elvileg ugye 4-5het kozott kell lennem szerintem is es a teszt szerimt is de az orvos nem latott semmit. Szoszerint csak saccolt es mondta hogy korai meg...de lehet hogy csak nekem magas mert felek hogy

miert nem lat semmit.

Mindegy, koszonom megegyszer

2013. máj. 15. 17:43
 6/7 anonim ***** válasza:

4-5 hetes terhesség még igen korai, eltérő a kicsik fejlődési üteme, pláne ilyenkor. A 4. héten legtöbb esetben vastag nyálkahártyát látnak, jelentős felritkulással, sejthető a terhesség megléte, de olyankor még bármi lehet. 5 hetesen már általában látják a petezsákot, de ilyenkor is előfordulhat, attól függően, mikor fogant, még nem mondják ki, hogy terhes vagy, mert nem látni bizonyosan a petezsákot. (Nem mindegy ám, hogy az ötödik hét eleje, vagy vége.) Ezért is mondják az orvosok olyan sokszor, hogy legelőbb a 6. héten érdemes elmenni, akkor már biztosan meg lehet állapítani, van-e baba. Akkorra legkésőbb látható a petezsák, netán már szívhang is.

Egyébként ez a teszt a HCG hormon szintje alapján mér, simán tévedhet, hogyha több/kevesebb hormon van a szervezetedben. Sose a tesztre hallgass, az orvos szava a döntő!


Én kívánom a legjobbakat! És boldog babavárást!

26 hkm

2013. máj. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 4 héttel az alkalom után pozitívat mutatott és bejött. :-)


35 hkm

2013. máj. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!