Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha pozitív lett a terhességi...

Ha pozitív lett a terhességi teszt, hová kell menni először? Háziorvoshoz vagy nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
2013. máj. 8. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászhoz,de ráérsz ,ha már legalább 6-8 hetes a terhesség,hogy lásson is valamit.
2013. máj. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászhoz. Első alkalommal a 7-8. hét környékén érdemes menni, mert akkor már van szívhang is. Bár hozzá teszem, én nem bírtam addig. Én a pozitív teszt utáni első munkanapon már hívtam is a nőgyógyászt időpontért. 6 hetes voltam amikor mentem. A legfontosabb ilyenkor,a terhesség fennállásának megerősítésén kívül, hogy megállapítsák, az embrió jó helyen van-e, vagyis hogy nem-e méhen kívüli a terhesség. Na én emiatt nem tudtam várni, így is majd megevett az ideg abban a pár napban :),


39. hkm

2013. máj. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nőgyógyászhoz. ő megállapítja terhességet, és remélhetőleg azt, hogy méhen belüli. betöltött 6. hét után érdemes menni.

gratulálok kedves kismama!

2013. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nőgyogyászhoz.
2013. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászhoz, bár még biztos nincs szívhang, de azt már meg lehet állapítani, hogy jó helyen van-e a petezsák (tehát kizárható már ilyenkor a méhen kívüli terhesség). Én egyből mentem, majd két hét múlva a 6+4 napon már volt szívhang is. Ha gondolod/kibírod, akkor még várhatsz egy-két hetet!
2013. máj. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőként a nőgyógyászhoz kell menni. Ő hivatalosan is megállapítja a terhességet, ha van szívhang, ad rögtön javaslatot, hogy keresd fel a területi védőnőt. Nyugi, el fog igazgatni, mindig mondani fogja, hogy mi lesz a következő lépés. Ha nincs szívhang még, akkor 1-2 héten belül visszahív, akkor már tuti lesz. :)

Az első nőgyógyászati vizsgálat ráér a 7.-8. héten is, addig célszerű bejelentkezni, hogy kapj időpontot. Mehetsz a 6. héten is, csak akkor kicsi az esély a szívhangra .

Védőnőhöz kb. a 9.-10. héten mész, ott kapsz egy kiskönyvet is, abba jegyeznek majd le mindent. Addigra már túl leszel az első vér és vizeletvizsgálaton is. Az eredmények is meglesznek.

Ha bármiben elakadsz, elbizonytalanodsz, nyugodtan hívd fel az orvosod, de segíteni fog védőnő is, de a háziorvosod is tudja mindennek a menetét, ne aggódj. :) De egyébként sem szükséges, mindig mondja az orvos a következő lépést.

Gratulálok a picihez!


25 hkm

2013. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nődoki betöltött 6 hetesen..)

Ha fogadott dokid lesz ugyis megkérdezi mikor volt utoljára és ugy ad időpontot hogy betöltött 6 hetesen menjél..

Ha nincs gond vérzés görcs ráérsz 6 hetesen meni ugyis visszarendel...)

Boldog babavárást!

2013. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 9. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!