Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált down szindróma...

Kombinált down szindróma kockázatbecslés.2,6mm-es tarkóredő 1:566-os köztes kockázatú down?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Sajnos ismét probléma merült fel a terhességemmel kapcsolatban, ugyanis a 12. héten a tarkóredő 2,6 mm volt. Ma elmentem kombinált szűrésre, melynek az eredmény Free bhch 1,11 MoM Papp-A 0,46MoM. (12 hét 4 nap)

Életkor kockázat 1:812

Számított kockázat: 1:566

Szerintetek mennyire kell aggódnunk, mert rettenetesen megijedtünk, még egy tragédiát nehezen viselnénk el? Sajnos az orvosunkkal csak a jövő héten tudunk találkozni.

Volt valakinek hasonlóan rossz eredménye?

Köszönöm választ!


2013. máj. 15. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A lányommal hasonló volt. Megcsináltattam a chorion-biopsziát, hála az égnek minden rendben volt. Aztán a fiamnál is megcsináltattam, a korom miatt. Ajánlom, mert az a biztos. Túlélhető kellemetlenség, és 100% eredmény. Nagyon drukkolok. Hova valósiak vagytok? A Bajcsy-kórház genetikája nagyon jó. Orrcsont látszott az uh-on?
2013. máj. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!


Orrcsontot látott az orvos szerencsére. Budapesti vagyok.

2013. máj. 15. 21:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csakis oda menj, Ferenczy doktorhoz. De ahogy nézem a 12+4-hez képest nem olyan nagy az a tarkóredő sem.
2013. máj. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Ananke ***** válasza:

Szia!

Én pénteken voltam a Ferenczy doktornál.Csak ajánlani tudom!Nagyon paráztam,de igen figyelmesek kedvesek.Tényleg nem kellemes az amnió vizsgálat de nekem 5 perc alatt végeztek.Az én Nt eredményem :3,1mm volt,és az orrocska látható.Most várjuk az eredményt.Ha megakarod nyugtatni magad tényleg menny el,és csináltasd meg.

2013. máj. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvosi tanácsot kérj, akár többet is.Én annyi tudok, hogy 1:250 az már jó szokott lenni, ez a szám azt jelenti, hogy az ugyan ilyen véreredménnyel rendelkezők mint te 566 terhességből 1 Down szyndrómás lett. Én a nagyobb számmal sem örültem, hogy maradt egy picike esély, de persze ha reálisan nézem, akkor azt mondom, ne aggódj és bátran megtarthatod a babádat. Istenhegyi Géndiagnosztikában elég drágán dolgoznak, de én őket javasolnám mert csodálatos szakemberek vannak ott és tanáccsal is ellátnak. A tarkóredőről pedig annyit, hogy 3 ig jó , persze a 2.6 közel van, de még sem 3! És még azt is nézd meg, hogy a te életkorodban szintén nagy a kockázat, ahhoz képest a 566 nem is annyira sok. Mert alapból is minden 812. baba Down syndrómás ha ki számolom 69.7% hogy nincs baj a babáddal. Jobb eredményekkel is csak 85% hogy nincs baj a babával. Természetesen járj utána, érdeklődj védőnőnél, orovosknál, kérjétek a többi héten esedékes vizsgálatokat, csináltassátok majd meg a 18 hetes nagy genetikai UH-t, de szerintem nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, teljesen egészséges lesz a picikéd.
2013. máj. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat.

Megyek majd a negyes tesztre, ha ott is baj van, akkor megcsinaltatom.

Ananke ird meg kerlek, hogy mi lett az eredmeny! Szoritok!

2013. máj. 16. 08:02
 7/13 Ananke ***** válasza:
Köszönöm!Mindenképp megírom majd,csak sajna pár hetet várni kell :(
2013. máj. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
Ajánlom figyelmedbe, hogy szúrás helyett már létezik a vérből megállapítható down kor kockázat, ami ugyanúgy ahogy a szúrás is 99 % biztonsággal választ ad arra, hogy egészséges e a baba. Prenatest-nek hívják a vizsgálatot. Igah, hogy ez nem ingyenes, 300.000 Ft, de nincs vetélési kockázat
2013. máj. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekünk tuti nem lenne ennyi pénzünk, bármennyire is félnék a vetéléstől biztos, hogy az ingyenes / olcsóbb megoldást választanám. Remek, hogy ezt is feltalálták, de ez sajnos nem a mi költségvetésünkhöz találták ki.
2013. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, én remélem, hogy előbb-utóbb tb támogatott lesz ez az eljárás is és sok kismamának nyújt segítséget. Végül is az orvostechnika és a tudomány fejlődik, biztos, hogy nem sokat várat magára, hogy mindenki számára elérhetővé váljon.
2013. máj. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!