Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A HELLP szindróma belgyógyásza...

A HELLP szindróma belgyógyászati uh-n látszik? Vérvétel eredményért ma megyek.34 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Pár hete fáj a jobb oldalon a bordámnál elől és hátul is. Szerdán voltam a dokimnál, aki rögtön átküldött egy belgyógyászhoz uh-ra. Epekö vagy bármilyen rendellenesség/gyulladás nem látszódott. Ha HELLP lenne azt látta volna? Amúgy más tünet nincs. 5 kilót híztam, nincs magas vérnyomásom.
2013. ápr. 12. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:

tényleg nem akarlak elkeseríteni, de sztem uh-n nem látszik. barátnőmnek a vérvételes eredményéből derült ki (majdnem későn!), így ha azt érzed, valami baj lehet, feltétlenül szólj az orvosodnak (ő nem szólt, csak szenvedett, azt hitte, ez így "normális")!

egyébként viszont ne parázz rá, és ne gyárts magadnak diagnózist :)

2013. ápr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem vérvétellel tudják csak megállapítani. Nekem terhességi epepangásom volt, ami hasonlóan magas májenzim értékekkel és viszketéssel jár - az ultrahangon minden normális volt.
2013. ápr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt hittem normális , hogy fáj a bordám, de azért megemlítettem a dokimnak, aki az epekö, epepangás mellett megemlítette a HELLP szindrómát, ezért kért vérvételt is. Kicsit aggódok mert estére nagyon szokott fájni a bordám elöl-hátul.
2013. ápr. 12. 08:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Vérvételből látjàk. Nem akarlak ijesztgetni,de nekem a 39. Héten volt sürgősségi császárom hellp szindróma miatt. Az utolsó pillanatban voltunk... Semmi más tünetem nem volt,csak a gyomrom fàjt,de annyira hogy kapkodtam levegő után és bőgtem,hogy nem bìrom tovàbb. Szerencsére a pàrom sem bìrta tovább nézni mennyire szenvedek és bevitt,addigra az egekben volt a vérnyomásom és azonnal kikapták a babát. Szerencsénk volt. Bármilyen változàst,fájdalmat érzel azonnal ügyelet vagy hívd a dokid ha lehet és jelezd a hellp gyanuját. Kitartás!!!
2013. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

A vérvétel eredmény rendben van, ma voltam ért és átküldtem a dokimnak. Minden ok.

2013. ápr. 12. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Én még csak a 28. hétben vagyok, de már hetek óta fáj a jobb bordaívem alatt. Jelenleg már lehajolni sem tudok. Csináltattam vérképet, de minden rendben volt, így csak az lehet, hogy annyira felnyomódott a májam, hogy a bordám belefúródik. Nagyon szar érzés, már teljesen kivagyok én is...
2013. ápr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!