Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A negatív a vércsoportom és...

A negatív a vércsoportom és az ellenanyagszűrésem pozitív lett. Mit jelent ez? Árthat a babának? Egy hónap múlva mennem kell kontrollszűrésre

Figyelt kérdés
2013. máj. 17. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia!Hány hetes terhes vagy?
2013. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
18 hetes vagyok
2013. máj. 17. 14:47
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Én 15 hetes vagyok és nekem ma jött meg az eredmény szerencsére nekem negatív lett és a 28, héten kell mennem.Tudod,hogy miért nézik az ellenanyag szintet?
2013. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Első válaszoló vagyok!
2013. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom,hogy minden rh negatívos kismamánál folyamatosan nézik,de részleteket nem tudok,ezért nem tudom azt sem,hogy miért probléma az,ha pozitív a szűrés eredménye
2013. máj. 17. 14:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Énis negatív vércsoportú vagyok!Ha pozitív az ellenanyag szint az az jelenti,hogy az anya ellenanyagot termel ami bekerülhet a magzat vérébe!Ha egy idő után elér egy bizonyos szintet az ellenanyagszint a babát meg kell szülni,máskülönben szív és májelégtelenség,súlyos sárgaság léphet fel!
2013. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is pozitív lett, lassan 4 éve hogy szültem, semmi probléma nem volt. Egyébként én sem tudom mit jelent ez, de nagyon be tudják paráztatni a kismamákat ezzel.
2013. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, árthat a babának, szélsőséges esetben még méhen belüli elhalást is okozhat. Mindenképpen tudasd a nőgyógyászoddal (persze nem pár nap alatt semmi probléma nem lesz, szóval nem kell az ügyeletre rohanni, vagy most pünkösdkor meghalni az aggodalomtól, de az 1 hónapot ne várd ki). A nőgyógyász az leletedből meg tudja majd ítélni, hogy milyen súlyosságú a dolog. Megnyugtatásként annyit, hogy ritkán súlyos csak, de ennek ellenére ne vedd félvállról.


egy szülésznő

2013. máj. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én rh pozitív vércsoportú vagyok, mégis van ellenanyag-termelés.


Havonta járok vérvételre, ellenőrzik a szintjét, de a dokim szerint nem kell megijedni. Szólj a dokidnak, meg a szülésnél kell majd egy kis extra figyelem :)

2013. máj. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok, nekem a védőnő ad mindig beutalót a havi ellenőrzésekre
2013. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!