Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Haszontalannak érzem magam....

Haszontalannak érzem magam. Mit tehetnék, hogy többet tudjak segíteni a férjemnek és elmúljon ez az érzés?

Figyelt kérdés
20 hetes terhes vagyok, minden nap 6-kor elmegyek dolgozni itthonról és este 5-6 körül érek haza. A férjem össze-vissza dolgozik, ilyen a munkabeosztása sajnos. Neki álltunk a lakásfelújításnak. Vagyis inkább ő állt neki, mert én nem tudok semmiben sem segíteni. Egyrészt nem vagyok itthon, másrészt nem enged semmit, nehogy bajom legyen, vagy elvetéljek stb. De a szívem szakad meg, mert látom, hogy fáradt, mert 12 órázik, elég sok túlórája is van, és mellette még felújítani is neki kell. Sajnos segítséget se nagyon tudunk hívni, mert legtöbbször hétvégén dolgozik, így hétköznap napközben tud itthon bármit is csinálni, amikor mások (én is) dolgoznak. Olyan haszontalannak érzem magam, hogy látom mi mindent megtesz, hogy szép helyen fogadhassuk a babánkat, én meg nem csinálok semmit, maximum a szokásos házimunkát, meg ha engedi, akkor esetleg takarítok a tapéta leszedés, glettelés stb után, de ezt sem szívesen engedi, mert szerinte ez is árt. Mindezek után este még jön bújni, masszírozni, mert tudja, hogy nagyon sokat fáj a derekam, meg a lábam. Mikor viszont én szeretném őt megmasszírozni, azt nem engedi, mert az erőkifejtéssel jár, és nehogy bajom legyen. Olyan rossz, hogy semmit nem tudok tenni, hogy egy kicsit is jobb legyen neki. Miért nem engedi, hogy legalább egy kicsit segítsek? Naplopónak érzem magam, aki semmit nem csinál, csak majd élvezi a gyönyörű, új lakást. Próbáltam már beszélni vele, de szerinte ez az ő, az apa dolga, és ez a minimum, amit a kis csodababánkért megtehet, és az is elég, hogy eljárok dolgozni. (Ha valakinek elmesélem, hogy mi a gondom, az a válasz rá, hogy gondolkodtunk volna előbb, ne a terhességem alatt újítsunk, de a babát nem terveztük, úgy volt, hogy most tavasszal, nyáron tatarozunk, és utána neki állunk a hormonkezeléseknek, lombiknak stb, mert az orvosok megállapították, hogy természetesen úton nem lehet babánk. De lett! :-))
2013. máj. 18. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennyi munka után még naplopónak érzed magad? Hát elég érdekes a gondolkozásod.... gyorsan verd ki ezt a fejedből. Még ha veszélyeztetett lennél és csak wc-re kelhetnél fel akkor sem lenne rá okod hogy iyg érezd. Sok kismama van igy, iylenkor ha nincs segitség a férj csinál mindent háztartást vezet stb. Szóval örülj hogy nem ebben a helyzetben vagy.

Gondolom fontosabb a baba mint bármi más igy neke dannyi a dolgod hoyg rá vigyázz. Mi volt a probléma hogy azt mondták hogy nem elhet természetes úton? Örülj neki hogy ilyen szerencsések vagytok hogy sikerült mégis.

2013. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valamivel biztosan tudsz kedveskedni neki. Mikor hazaér, engedj neki fürdővizet, főzd a kedvencét vacsorára, ha szereti a süteményeket, akkor süss neki.. Én nem ismerem, de biztosan lehet valamivel a kedvére tenni! Gratulálok nektek a babához, egyébként abban igaza van, hogy jobb ha vigyázol magadra, szerintem sem ő, sem te nem tudnátok megbocsájtani magatoknak, ha történne valami.


32h km

2013. máj. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én táppénzre kerültem 7 hetesen. Azóta csak itthon ülök, persze elmosogatok, főzök stb. házimunkát ellátom. Ráadásul vannak napok amikor szinte csak alszok, nem tehetek róla, és annyira kellemetlen, hogy a férjem dolgozik, túlórázik én meg csak itthon fekszek. Mi még nem kezdtünk bele a felújításba, de biztos, hogy ő sem fogja engedni, hogy segítsek. Nem tudom mit lehetne tenni,mert megértem amit érzel, de ötletem nincs. Csináld ami tőled telik az szerintem bőven elég.
2013. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedveskedj neki máshogyan, főzd a kedvencét, süss neki sütit, lepd meg ilyen apróságokkal.
2013. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A sütés, főzés megvan mint kedveskedés, de ezt is kevésnek érzem. Pedig értékeli, hogy egy-egy nehéz nap után este terülj-terülj asztalkám várja.


Tudom, hogy hülye vagyok, de világ életemben stramm csaj voltam, aki ha kellett kaszált, ha kellett betont kevert, fát hordott, nem vagyok én ahhoz hozzászokva, hogy azt nézzem ahogy más dolgozik. Sosem tudtam megülni a fenekemen. Amikor bekerültem főiskolára, akkor is külön tudományos munkát végeztem, kerestem munkahelyet, mert úgy éreztem, hogy naplopás, hogy míg (akkor még csak) párom/vőlegényem dolgozik, én csak főiskolára járok. És most nehéz, hogy kímélve vagyok. Persze élveznem kellene, és tudom, hogy vigyázni kell a babánkra, mert hatalmas ajándék ez az élettől. (Egyébként a problémám okára nem jöttek rá, de egyszerűen 4 éve nem menstruáltam egyáltalán, gyógyszerekkel sem tudták előidézni sem a menszeszt, sem a peteérést, pedig minden vizsgálatom jó volt, se szervi, se hormonális, se anyagcsere gondot nem találtak. Sem nőgyógyász, sem endokrinológus nem talált magyarázatot.)

2013. máj. 18. 12:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez érdekes.... Terheléses inzulin vizsgálat is volt? Azóta nem is védekeztetek? vagy azért igen? Honnan vetted észre hogy babás vagy?
2013. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Volt terheléses inzulinvizsgálat is, mert IR-re gyanakodtak, de az is jó lett, tankönyvbe illő. Utána védekeztünk (korábban kb. két évig nem védekeztünk, de akkor nem estem teherbe), mert nem szerettünk volna még babát, csak egyszer egy görbe este nem voltunk óvatosak. Aztán utána nem is vettem be esemény utánit, mert nem láttuk értelmét, úgysem lehetek terhes felkiáltással. A doki is azt tanácsolta, hogy nem kellene megbolygatni a hormonháztartásomat, meg hát úgy sincs rá esély, hogy teherbe estem. Aztán egy hónap múlva egyre többször álmodtunk a férjemmel babákról, mindenhol babák jöttek velünk szembe (utcán, tv reklámok, filmek stb...) és vettem egy tesztet. Hát pozitív lett. :-)
2013. máj. 19. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!