Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért titkolják a szülők a...

Miért titkolják a szülők a gyerek nevét és/vagy a nemét a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nekem ez olyan hülyeség!!
2013. máj. 21. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
én nem titkolom. nem hallottam még ilyet hogy titkolja valaki. hacsak ő sem tudja a nemét:-)
2013. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
riálkozttam már iylennel. Szivük joga iagzából, de én sem értemi mi értelme. Épp olyan fura mint aki a mai világban nem kiváncsi előre a baba nemére Ilyen is akad... Én tuti nem birnám ki.
2013. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Huu èn rengeteg kismamival talàlkoztam aki nem mondta el!tiszta ciki mikor ràkérdezel
2013. máj. 21. 20:53
 4/15 anonim ***** válasza:
A nagyobbik kisfiamnak választottunk egy nevet, de 6 hónapos terhes voltam, amikor meggondoltuk magunkat és mást választottunk. Persze anyósom fűnek-fának elmondta az 1. nevet, utána magyarázkodhattunk, hogy nem is az. A kisebbiknél meg az utolsó pillanatig vacilláltunk a nevek között. A nemüket illetően nem titkolóztunk.
2013. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

A kérdésed a hülyeség, kedves. :)


Elárulom, hogy mi speciel miért nem mondjuk el senkinek a babánk nemét.

Már van két kisfiúnk, a harmadik babát várjuk. Gondolhatod, micsoda véleményekkel és jókívánságokkal találkozunk - na, ez a hülyeség, hogy a te kifejezésednél maradjak.

Pl.:

Reméljük, most már összejön nektek a kislány!


S miért kéne, hogy összejöjjön? Nekünk a harmadikra is jó lesz a fiú. Három gyermeket terveztünk, de a nemüket nem "kötöttük ki", nekünk tényleg mindegy!

Ha most ismét kisfiúnk lesz, majd jönnek az ostobaságok, hogy jaj szegények, meg a sajnálkozás, előre herótom van tőle.

Ha nem mondjuk meg a nemét, akkor legalább majd annak örülnek, ami van. Az én gyerekemben ne csalódjon senki, csak mert fiú!

2013. máj. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt magánügynek tartom. Nem sértődök meg rajta.

Ugyanúgy, mint pl az anyagi kérdéseket.


Mi nem titkoltuk, de nem is vertük nagy dobra.


Őszintén szólva azt nagyobb hülyeségnek tartom, amikor kétnaponta kiraknak valamit FB-ra már a terhesség alatt.

2013. máj. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

Talán azért, mert a terhesség eléggé intim dolog, amibe a külvilág néha beleavatkozik, elég erősen. Én például nem szeretem, hogy idegenek jönnek simogatni a hasam. Persze, nem titkos a neme és a neve a babánknak, csak momentán nem vagyok elragadtatva, mikor megjegyzik, hogy "Szép név a Hanna, de olyan sok van belőle!". Remek, tudomásul vettük, de nyilvánvalóan nem fogunk változtatni, mert nekünk ez tetszik és mindig ez tetszett.

Szerintem, sok esetben ez lehet az ok. A pár nem kíváncsi a kiselőadásra a név kapcsán (Túl gyakori, túl ritka, "az biztos lány név?" és társai), vagy a sajnálkozásra.

El kell fogadni és meg kell próbálni ügyesen, humorral kezelni. :)

Kedves Kérdező, lehet, hogy ti is így fogtok dönteni egyszer, nem feltétlenül hülyeség a dolog. Részben érthető is.


27 hkm

2013. máj. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést én is pont ma akartam kitenni, mert én sem tudtam, hogy miért kell "titkolni" a baba nevét - illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy ne legyen ilyen negatív hangzású, hogy attól féltem van mögötte valami babona... Mivel mi úgy szoktuk emlegetni a babánkat, igaz inkább a családban, a barátok között, hogy a nevét mondjuk. Nekünk megvolt a név, valahogy muszáj volt ezt adni neki. És nem tudom nem a nevén hívni, most hogy már azt is tudjuk, hogy kislány. Persze azt is megértem, ha valaki nem akarja elárulni, az ő dolga.
2013. máj. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
Ha őszinte akkarok lenni, akkor azért, hogy idegesítsük a nagyszülőket :D Az egyik nagyon lányt akkart, a másik fiúért könyörgöt, mintha rajtunk múlna és mi meg mondtuk, hogy titok, legalább jobban várják :) mint egy kis meglepetés :) aztán amikor eljöttek hozzánk, anyósomat a babaszoba érdekelte, megmutattuk, de unisex volt :) a ruhák nem, de azokat nem látták :-). A nevet meg mi is azért nem mondtuk el, mert ha meggondoljuk akkor borul az egész és mindenku javíthat ki mindenkit :) de nem bánom, hogy így csináltuk, mert nekik annál nagyobb volt a meglepetés. Egyszer csak kaptak egy sms-t: Sziasztok! Megszületett az unokátok, Attila :)
2013. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%

a nevet azért szokták titkolni, (okosan), mert mindenkinek más tetszik, ez ízlés dolga és nem mindenkinek van kedve családi haraghoz vagy botrányokhoz, amikor kiderül, h az új családtag nem Józsi lesz, mint az apja és a nagyapja. Vagy nem biztos, h pl én örülnék neki, ha mindenki le akarna beszélni a választott névről, mert van ismerőse,akinek uez a neve és utálatos, vagy mert szerinte ez a név csúnya.


egyre többen csinálják, h amikor megszületik a baba, akkor tudja meg a család a nevét. Olyankor még a legvérmesebb nagyi, a legpletykásabb szomszéd is magában tartja a véleményét a névről és tuti nem próbál meg győzködni egy másikról, hiszen, ez a gyerek neve, így anyakönyvezték és pont. Mindenki megszokja.

2013. máj. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!