Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valaki hasonló helyzetben...

Van valaki hasonló helyzetben Németországban?

Figyelt kérdés
A párom szlovák állampolgár,én Magyar,most junius elején összeházasodunk magyarban,úgy hogy ő marad szlovák én magyar. a picikénk itt fog születni Németországban,nem tudom milyen állampolgár lesz a picikénk lehet olyan hogy 2 állampolgárság? vagy valaki után automatikusan az az állampolgár lesz aki az apa vagy az anya?

2013. máj. 23. 12:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valaki után muszáj egy fö állampolgársága, hogy legyen. De ettöl függetlenül mindkét állampolgárságra joga lesz.

El kell dontenetek melyik állampolgárságot akarjátok most neki a fö állampolgárságnak.

Ha Mo-n élnétek akkor autómatikusan az lenne, majd ha Szlovákiába költöztök akkor (ha meg van a szlovák anyakönyvi kivonat is) lecserélitek szlovákra. Mivel harmadik országban éltek, így nektek kell eldönteni melyik országtól kéritek meg a papírjait. ùtlevél stb...


Egy gyermeket szülöi jogon megillet a szülök állampolgársága. Ehhez nem kell más csak kiváltani az anyakönyvi kivonatokat. Mivel a németet nem kaphat születési jogon (csak szülöi jogon), így az kilöve. De a tietekét mindegyiket megkaphatja.

Mikor megszületik itt Németországban, kaptok egy születési anyakönyvi kivonatot, (szerintem itt már kell hogy melyik állampolgár lesz) és ezt a legköezelebbi konzulátusra el kell vinni, és kérni kell a magyar/szlovák anyakönyvet. Majd ez alapján lesz az útlevél is. Ha ezek késszen vannak, akkor kérhetitek a következö anyakönyvet (amelyik még nincsen meg). Maga az anyakönyvek innentöl kezdve jogosítanak mindegyik állampolgárságra. De állampolgársági jogokat csak egy országban gyakrolhat egyszerre, így döntenetek kell melyik.(ez váltogatható, de akkor addig vissza kell adni a másikra jogosítót)

A szomszéd néninek nyugodtan mondhatjátok hogy kettös állampolgár, magyar és szlovák is, de az útlevélbe egyet kell megadnotok, az ovodában is egyet kell megadni. (amelyik ország a hivatalos papírjait kiállította).


Van kettös állampolgárság elviekben, gyakorlatba pedig csak egyet lehet használni egy idöben.

Olyan nicnsen, hogy két országban szavazhat és olyan sincsen, hogy két országot képvisel az olimpián.

De olyan van, hogy 5 évig magyar, mert ott tanul egyetemen és anyai jogán használja az állampolgárságát, és olyan is van, hogy 30 évesen szlovákiába költözik mert ott kap munkát, és onnatól kezdve azt az állampolgárságot használja és ott szavazhat csak akkor.


Mindenképpen házasodjatok össze elötte, mert ha az nicnsen még egy nehezítés jönne az apasági nyilatkozat, ami ilyen esetben kb egy valag pénz és +2 hónap minimum.


nekem lányaim német magyar állampolgárok. elég sok kört futottam mire minden meglett. Most mivel Németországban élünk, így a németet használják. Ha Mo-ra költöznénk akkor a magyart. (leadnánk a német papírokat és a magyar anyakönyvvel megkérnénk a magyar papírokat nekik) ha amerikába költöznénk akkor is németet, mert ott könnyebben kap vízumot egy német.

2013. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezer hálám millió puszi érte.. köszönjük szépen az infót,Mi Kelet felé lakunk. :)
2013. máj. 23. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!