Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországban is van főállású...

Németországban is van főállású anyaság, vagy valami hasonló? Fog csináltatásért, koronáért ott is kell fizetni?

Figyelt kérdés
Ki szeretnénk költözni németbe, de én itt főállású anya vagyok, nem tudom,hogy ott van- e valami hasonló . A férjem kint dolgozik ha ki megyünk mi is akkor lesz mindenkinek TB -je? A férjem sajnos nincs még bejelntve.
2012. aug. 14. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom itthon sincs olyan, hogy "főállású anya". Gyes / Gyed alatt van TB-d, amúgy magad után fizeted.


Az viszont 100%, hogy amíg a férjed nincs bejelentve Németországban addig nem jár nektek semmi.

2012. aug. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
az elsőnek igaza van. nem hogy nektek nem jár semmi. neki sem. max ha fizeti a magyar TBjét. mert ha nem, akkor jelenleg nincs biztosítása. de ha elfogadod a tanácsomat: amíg nincs bejelentett rendes munkája, ne gyertek utána családdal együtt.
2012. aug. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: itthon van főállású anyaság GYET ,hisz most azon vagyok. Nekem ebből vonják a TB-t . Azért kérdeztem,hogy kint van-e ilyen ,vagy hasonló?
2012. aug. 14. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!