Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most fogok nőgyógyászt váltani...

Most fogok nőgyógyászt váltani és és a Margit kórházban rendelő Magyar Attilára gondoltam?

Figyelt kérdés
hozzá szeretnék járni vizsgálatokra de nem tudom hogy ha elmegyek hozzá a kórházba akkor ha bemegyek megmondom hogy szeretném ha innentől kezdve ő vizsgálna meg mert a másik orvosom egy kalap sz@rt sem ér és csak a vizsgálatokra mennék de nem szertném ha a szülészem lenne mert most vagyok 17 hetes terhes.kell fizetni vagy a tb állja?

2013. máj. 24. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Én hozzá járok TB alapon, úgy nevezik hogy ő a gondozó orvosom, én nem fogadtam fel. (Ügyeletesnél fogok szülni, szülésznőm viszont van.) Besétáltam hozzá, nem kérdeztem semmit, a TB ellátása keddenként van a terhesgondozáson a doktor úrnak, 12-14 h között, de sokszor csak 1 körül tud lejönni a szülészetről. Ne várj csodákat, sokan ülünk ott, kb. 1-2 percig van benn a kismama. Van magánrendelője is valahol Óbudán. Rendes orvos, kissé hangulatember, de velem még sosem volt bunkó abban az 1 percben amíg benn vagyok :-), és udvarias is. De pl. egy barátnőm aki megkérte hogy hadd szüljön nála, újra nem kérné fel. 70 ezret kért a szülésért, (a terhesgondozásért semmit) mert oda járt a Kórházba, nem a magánrendelőjébe, de 1 hét múlva már azt sem tudta a barátnőmről hogy kicsoda. Mit értesz azon hogy egy kalap szart sem ér a mostani orvosod? Ha azt hogy nem csinál semmit, ez minden túlterhelt TB-s nőgyógyászra igaz, Magyar Attilára is.
2013. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát bementem hozzá megvizsgált megmondta hogy 7 hetes terhes vagyok és hogy meg akarom e tartani ide adta a papírokat és amíg az aszisztens nő írogatta a számítógépen az infókat hozzám sem szólt...csak nézett ki a fejéből...
2013. máj. 24. 20:50
 3/8 A kérdező kommentje:
szülésznőt kit választottál?és ő mennyibe kerül?
2013. máj. 24. 20:52
 4/8 anonim ***** válasza:

Én jókat hallottam róla, mégsem szeretném felfogadni, mert valamiért nem szimpatikus. Mivel a Margitban fogok szülni, simán kerülhetek még hozzá, de akit szeretnék, az nem lesz, mert akkor majd szabadságon lesz. A szülésznőkről csak jókat hallottam, több ismerős is méltatta őket. Én is szülésznőt szerettem volna fogadni, de azt javasolták, hogy nem érdemes, mert bárkihez kerülsz, jól jársz. Egyébként 30-40 000 Ft a tarifájuk.

Ha magándokit választasz, és/vagy szülésznőt, akkor nekik mindig kell fizetni, megállapodás szerint.


28 hkm

2013. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hú, hát ez nagyon durva! Micsoda embertelen bánásmód, ahogyan az az orvos bánt veled! Miért kérdezte hogy meg akarod-e tartani? Ennyire fiatal vagy? Privátban megírom majd a szülésznő nevét, neki nincs fix tarifája, elfogad annyit amennyit adunk neki. A 30.héten kell felhívnom, utána körbevezet minket a szülőszobán, majd intézi a dolgaimat a maradék időben, illetve ő lesz mellettem a szülés alatt és "képviseli az érdekeimet", hogy ne süllyedjek el a rendszerben. Mi 40 ezer ft-ra gondoltunk a férjemmel. Őt egyébként ajánlotta egy barátnőm aki szeptemberben szült nála, fel sem volt fogadva, mégis mindent megtett az érdekükben. De állítólag a Margitban minden szülésznő jó választás. Minden csecsemős fura és minden orvos jó orvos. Ezek a hírek terjengenek.
2013. máj. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Még annyi hogy orvost azért sem akartam választani mert augusztusban szülök, és a legtöbb orvos szabadságon van, nem lett volna értelme felfogadni, úgyis ügyeleteshez kerülök. Én egyébként 27 hetes vagyok.
2013. máj. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5.! Meg szokták kérdezni, hogy megakarod-e tartani babát, ha előtte kifejezetten nem jártál az orvoshoz, hogy babát szeretnétek. Tőlem is megkérdezték a kórházban, igaz, az én esetemben az asszisztensnő felhorkant, hogy "És hogyha terhes megtartja? Ilyen fiatalon?". Mondtam, hogy persze, ez természetes, terveztük. Majd ugye az orvos is rákérdezett, neki is mondtam, hogy a baba marad. Mikor elmeséltem a másoknak, mondták, hogy mivel kb. 18-nak nézek ki a 23 helyett, hihették, hogy túl fiatal vagyok. (Mondjuk ez is szubjektív.) De a lényeg, hogy nagyjából mindenhol szokás rákérdezni.
2013. máj. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam, nekem nem hangzik túl szépnek hogy megkérdezik, de végül is még mindig jobb mintha automatikusan írná a beutalókat, és a kismama közli hogy köszöni szépen de abortuszra megy.
2013. máj. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!