Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bepánikoltam? Miért lehet ez?...

Bepánikoltam? Miért lehet ez? Ti éreztetek ilyet?

Figyelt kérdés
Félidőnél járunk. Egy hatalmas bababoltba látogattunk el, és ahogy álltam a rengeteg babacucc között rámtört az érzés, hogy haza akarok menni (még nem vettünk semmit, tájékozódni mentünk). Azt hittem, élvezni fogom a nézelődést, mint a gyerekek Disney Land-ben, sok kismama és pici baba volt az üzletben, nézegettem őket is. Mégis azt éreztem, hogy "csak ki innen, jó messzire". Mi ütött belém? 30 éves vagyok és tervezett baba. Örültünk neki, most is örülök neki. De valamiért félek. Nem tudom jobban megfogalmazni. Mi lehet ez?
2013. máj. 26. 16:06
 1/9 A kérdező kommentje:
A leginkább akkor éreztem ezt, amikor odaálltam egy kiságy mellé. Hogy ilyen lesz az otthonunkban? Benne egy babával? Jesszusom ...
2013. máj. 26. 16:06
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlót éreztem. Szerintem ez természetes, nyugi. Legalábbis sok ismerős kismama számolt be hasonlóról. :)

2 évet vártunk a kisfiunkra, 32 voltam, amikor szültem. Mégis a terhesség alatt azt éreztem, hogy teatyaúúúristen!!!! Mi lesz az életemmel, már emmi nem lesz a régi, mire vállalkoztam!

Aztán ez elmúlt, mert rájöttem, hogy mindent lehet egy gyerekkel is csak kicsit tovább tart. :) Na meg szervezés kérdése. Persze nem hittem senkinek, aki ezzel nyugtatott, csak akkor nyugodtam meg, amikor meg is tapasztaltam. Szóval fel a fejjel, minden rendben lesz! Boldog babavárást!!:)

2013. máj. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kismamára néha rájön a kétségbeesés akár többször is, na meg sokakra akkor amikor a korházból hazaérve magukra csukják az ajtót és ott állnak néznek egymásra hogy akkor most tényleg nekünk kell életben tartani ezt a csomagot és mi van ha bénák leszünk stb. Renegteg félelem van a nőkben ami teljesen érthető. Természetesen aztán mindenkinek megy simán, de ez egy nagy dolog amitől természetes hogy félnek az első babás kismamák. Nincs ebben semmi nyugi.
2013. máj. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok, és nem ítélkeztetek. Azért elég ijesztő volt belegondolni, hogy nagyon-nagyon jó anuyka akarok lenni, és erre még egy üres ágytól is félek.
2013. máj. 26. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 10 hetes vagyok,tervezett baba,23 vagyok. Mikor megláttam a pozi tesztet fél órát sírtam. Hol azt éreztem hogy istenem,végre,hol azt,hogy úristen mi lesz. A mai napig is ez van,hol ezt érzem,hol azt,a védőnő szerint ez a normális,legtöbb esetben a hormonváltozások okozzák és az,hogy ténylegesen akkor tudatosul bennünk az anyaság,ha már a kezünkben van a picúr. Barátnőim is nyugtattak,hogy mind voltak így,tehát ez normális :) Boldog babavárást!
2013. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerős helyzet. Én mikor először a baba boltban voltam úgy éreztem ez nekem nem fog menni. De ment. S neked is menni fog. Csak vegyél egy nagy levegőt és nyugi.
2013. máj. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg ez a százezer féle cucc, és azon kívül, hogy kacsa vagy manó van rajta, nem látom a különbséget, de biztosan van, méretben, formában, színben, meg minden. Tök szép bolt volt, nagy választék, de úgy érzem, teljesen idegen a terület, ahova tévedtem. Ti honnan tanultátok meg, miből mennyi kell, mekkora, mikor, és legfőképp milyen??? Van erre valami netes oldal, könyv, tanfolyam, akármi? Úgy érzem magam, mint ha felvettek volna egy örök életre szóló munkahelyre, végzettség nélkül :$ Mindig nagyon precíz voltam, maximalista a munkámban, és most olyan analfabétának érzem magam :$ Jó tudni azért, hogy nem vagyok ezzel egyedül. :$
2013. máj. 26. 16:31
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak ahhoz szólnék hozzá, hogy honnan tudjuk miből mennyi kell :) (Azért csak ehhez, mert nekem még nem volt ilyen érzésem a vásárlással kapcsolatban :) )

Magamtól lövésem se volt róla :D Anyutól, unokatesómtól, és egy 3 gyerekes anyuka barátnőmtől kértem tanácsokat.

29 hkm

2013. máj. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jo otlet ha veled megy kisgyerekes baratno vagy rokon,sokat segithet.Nekem is soknak tunik az informacio,de biztosan belejovunk,az eleje en is ereztem hogy most akkor minden meg fog valtozni semmi se lesz a regi,de ra jottem,hogy sokkal jobb lesz.Ha meg korainak erzed menj kesobb vasarolni,egy kicsit megnyugodnal,amugy is erzekeny vagy.31 hetes km
2013. máj. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!